Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Dla dzieci

Historyjki Filipka i Natka

Historyjki Filipka i Natka
Historyjki Filipka i Natka

Historyjki przedstawione w tej książce mają na celu pokazanie dzieciom, i nie tylko im, że należy dbać o zwierzęta – i te małe, i te duże – są to bowiem nasi przyjaciele oraz stworzenia Boże, które mają prawo do godnego życia. Czy ktoś może wyobrazić sobie świat bez przyrody, bez roślini zwierząt? Chyba nie! Trzeba nauczać od najmłodszych lat wrażliwości na krzywdę, jaka czasami się dzieje, oraz miłości do zwierząt, które często są bardziej ufne i wierniejsze niż człowiek.

Dostępność: brak towaru

Cena:

35,00 zł

Jeżowajki leśne bajki

Jeżowajki leśne bajki
Jeżowajki leśne bajki

Ta książeczka powstała na prośbę moich dorosłych córek. Przypomina mi chwile spędzone z nimi i bajkami tuż przed snem, przed wielu laty.

Dostępność: brak towaru

Cena:

20,00 zł

Komar

Komar
Komar

Opowiadania o Komarze zostały napisane z przeznaczeniem do regularnego czytania dzieciom od początku ich narodzin. Wierzę, że wiele z nich z biegiem czasu będzie znała je na pamięć, by w życiu dorosłym zrozumieć ich przesłanie. Naszym dzieciom potrzebne jest przyswojenie do takich wartości, jak współczucie, pokora, wyrozumiałość, wdzięczność, miłość, a także nauka wyciągania wniosków z popełnianych błędów. Mocno zachęcam do wyruszenia w podróż do świata, który niekoniecznie jest tylko bajkowy.
Anna Magdalena Jasek

Dostępność: brak towaru

Cena:

49,90 zł

Książka i wróbel

Książka i wróbel
Książka i wróbel

Książka wierszem pisana. Skierowana do dzieci. Jej treść zainteresuje zarówno dziecko, jak i dorosłego czytelnika. Przedstawia małego bohatera Jasia , który nie lubi czytać. Uważa, że to nie dla niego zabawa. Po pewnym czasie w zaskakujących okolicznościach zaprzyjaźnia się z bibliotekarzem Józkiem. Razem starają się odkryć tajemnicę wróbla, który ponoć od lat mieszka w bibliotece. Co wyniknie z tej przyjaźni? Czy Jaś polubi czytanie? Zapraszam do zapoznania się z historią naszego bohatera, każdy jego krok naprzód wyzwala w nim nowe emocje. Czytanie ma wielki wpływ na rozwój umysłu i wyobraźni. Często bywa tak, iż otoczenie, w którym wzrastamy, ma swe odbicie w dorosłym życiu.

Dostępność: brak towaru

Cena:

34,90 zł

Mała księga Darwali

Mała księga Darwali
Mała księga Darwali

Istoty zwane Darwalami już trwale zadomowiły się w bajkowym świecie dzieci. Świadczą o tym wypowiedzi młodych czytelników lub ich rodziców. Cytat pochodzi od czytelnika ze Szwajcarii: „Jesteśmy zakochani w tych bajkach. Olek chciał nawet, żebym mu przy obiedzie czytała”.
A to z rozmowy telefonicznej z tatą chłopca z okolic Śremu: „Antoś się pyta, czy jest już drugi tom książki o Darwalach”.
Potwierdzam, jest kolejny tom opowiadań o przygodach niesamowitych Darwali, które zamieszkują lasy w okolicach Ślesina, Lichenia, Sompolna we wschodniej Wielkopolsce. Mam nadzieję, że już wkrótce będą tak popularne jak smerfy, gumisie czy Muminki.

„Wszyscy stali przed wejściem do ciemnego pomieszczenia.
– Kto ma odwagę i pierwszy wchodzi? – zapytał Wesolutek.
– Ten, kto znalazł te drzwi – odpowiedział Malutek. (…)
Wesolutek wszedł i zniknął w ciemnościach. Słychać było tylko jego kroki.
– Ooooo! – wrzasnął nagle przestraszony Darwal”.

Życzę sobie po cichutku, żeby książka "Mała księga Darwali" spodobała się młodym czytelnikom tak jak wcześniej wydane opowiadania "Darwale i magiczne lustra".
I to nie koniec przygód Darwali, niebawem bowiem ukaże się "Księga Darwali".
Przyjemnej lektury!
Maciej Sobczak

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

30,00 zł

egz.

Mały świat

Mały świat
Mały świat

Wierszyki z książeczki pt. „Mały świat” Mariusza Szwondera (surdopedagoga i polonisty) są po prostu wdzięczne. Rozbudzają wyobraźnię dziecka, poszerzają zasób jego słownictwa, zaszczepiają miłość do literatury, jednocześnie bawiąc. 

Dostępność: brak towaru

Cena:

34,00 zł

Matt — obywatel Uniwersum

Matt — obywatel Uniwersum
Matt — obywatel Uniwersum

Matt i jego przyjaciel Paul chodzą do tej samej klasy i wiodą spokojne życie na planecie zwanej Argonią. Wszystko się zmienia, kiedy dowiadują się, że Ziemianom grozi niebezpieczeństwo. Chłopcy bez wahania decydują się wyruszyć na Ziemię z arcytrudną misją. Do tego niełatwego zadania przygotowuje ich mistrz Amados, który zna prawdę o pochodzeniu Matta. Okazuje się, że jego biologicznym ojcem jest bojownik Skyman…
"Matt – obywatel Uniwersum" to niezwykła i pełna zwrotów akcji opowieść o odwadze, sile, walce z przeciwnościami losu i mierzeniu się z przeszłością. Śmiało, wyrusz z bohaterami w fascynującą międzyplanetarną podróż, a nie pożałujesz!

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

46,00 zł

egz.

Minio, mamka i szczęśliwe krowy

Minio, mamka i szczęśliwe krowy
Minio, mamka i szczęśliwe krowy

Wyobraź sobie… płynącą mlekiem od szczęśliwej krowy Krainę Dobroci, gdzie mieszkają ludzie duzi i mali, grubi i chudzi, starzy i młodzi, a mają oni jedną wspólną cechę – przepiękny uśmiech. Kraina ta znajduje się na skraju siedmiu łączących się dróg, gdzie wierzby osłaniają długimi warkoczami królisiowe nory. W tej to krainie mieszka równie uśmiechnięty Minio – dobry, gadatliwy chłopczyk, który kocha mleko, naleśniki, oczywiście swoją mamkę i wszystkie, wszyściuteńkie stworzonka, jakie tylko dobra Bozia zesłała na te polany. Minio dokarmia kotki, ratuje ptaszyny z opresji i marzy, by kiedyś uratować prawdziwą krowę… Bo dla Minia krowy są absolutnie najpiękniejszymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek widział. Potrafi godzinami leżeć na łące, żuć źdźbło trawy i obserwować te jakże dostojne zwierzęta. Czasami zdarza mu się zasnąć, wtedy śni mu się niezwykły zagadkowy świat. Ale nade wszystko Minio  marzy o wielkiej przygodzie, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy, co szykuje mu świat…  Ale zaraz, wcale nie musisz sobie tego wyobrażać, po prostu przeczytaj tę książkę.
"Minio, mamka i szczęśliwe krowy" to opowieść o miłości i szacunku zarówno do drugiego człowieka, jak i do zwierząt. O miejscu, w jakim dorastać powinno każde dziecko, o nie do końca standardowej, ale bardzo szczęśliwej rodzince i o jedzeniu. Bo przecież wspólne gotowanie to i dla rodzica, i dla dzieci powinna być ogromna przyjemność.

Anna Nisiewicz - jestem mamą dwójki dzieci i psa, który skradł serce całej rodziny od pierwszej sekundy. Kocham słodycze, książki i kuchenne eksperymenty. Czas przy stole i celebrowanie posiłków z rodziną jest dla mnie bezcenny. Kocham bajki dla dzieci i zawsze wierzę w tylko dobre zakończenia. Chwilki nawlekam na nitkę, kolekcjonuję momenty.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

25,00 zł

egz.

Moje pierwsze emocje. Wierszyki dla najmłodszych

Moje pierwsze emocje. Wierszyki dla najmłodszych
Moje pierwsze emocje. Wierszyki dla najmłodszych

"Moje pierwsze emocje. Wierszyki dla najmłodszych" to książeczka zawierająca krótkie wierszyki o emocjach. Mają one w najprostszy sposób przedstawić dzieciom trudny świat emocji. Książka wzbogacona jest o autorskie rysunki obrazujące różne stany emocjonalne.
Dzięki ciekawie ilustrowanym wierszykom każde dziecko odnajdzie się w wielkim świecie czasem trudnych emocji, zarówno swoich, jak i innych. Przedstawione emocje:  złość, radość, miłość, strach, wstyd.
Karty pracy: zabawa-wierszyk na poprawę humoru, "Pożegnanie złości", „Emocje w moim serduszku”, „Emocjonalne zagadki obrazkowe”.

Katarzyna Kulawińska. Psycholog, pedagog specjalny, logopeda. Od lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Podczas pracy z każdym wyjątkowym pacjentem koncentruje się na jego indywidualnych potrzebach. Terapią obejmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także z innymi niepełnosprawnościami, w tym słuchową. Na co dzień mama rezolutnej pięciolatki oraz pasjonatka literatury dziecięcej.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

24,99 zł

egz.

Niesforny Aniołek

Niesforny Aniołek
Niesforny Aniołek

Co by było, gdyby na Ziemi pojawiło się dziecko,
które miałoby dar spoglądania w przyszłość?
Pewnie by się zdziwiło, ale gdyby odkryło,
że tę przyszłość może zmieniać, toby się dopiero działo.
No a gdyby tak spostrzegło, że nie tylko ono to potrafi…?
To byłoby sporo zamieszania…

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

29,90 zł

egz.

Niezwykłe spotkania kotka Blue

Niezwykłe spotkania kotka Blue
Niezwykłe spotkania kotka Blue

Przyjemne dla oka i dla ucha przygody kotka Blue to zupełnie bezbolesny i jakby mimochodem sposób na przyswojenie pierwszych słówek angielskich. - Anna Dyl, nauczycielka języka angielskiego i właścicielka Centrum Kulturalno-Językowego „SmallTalks”

Zwinnie, zabawnie i z wdziękiem opowiedziane historie o otwartości na świat, wielkiej ciekawości Innego, apetycie na życie i... na ziarenka słonecznika. Oraz o tym, że nie wszystko jest takie, jak się z pozoru wydaje, a po największej przygodzie dobrze jest wrócić do siebie. Z filozoficznym zamyśleniem zamiast puenty... z punktu widzenia kocich oczu. Wciąga w każdym wieku! Polecam! - Anna Adamów, psycholog i psychoterapeutka z długoletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą

Jest to książka niezwykła, budująca wrażliwość językową i przyrodniczą u dzieci. Złożona z subtelnych, rytmicznych opowiastek, mądrych, ale pozbawionych nachalnego moralizatorstwa. Wspaniałe narzędzie do nauki języka angielskiego, przyrody i życia, doskonałe jako książka na dobranoc. Jestem przekonana, że dzieciaki pokochają głównego bohatera i jego przyjaciół, dlatego mocno popieram ten projekt. - Alicja Brzezowska, pedagog, przyrodniczka, założycielka Motylarni w Czaplach Wielkich
 

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,00 zł

O czym mówiła Sroczka Szaławiła

O czym mówiła Sroczka Szaławiła
O czym mówiła Sroczka Szaławiła

Napisałam tę bajeczkę dla wnuczka Dawida, kiedy miał trzy latka. Mam nadzieję, że inne dzieci też polubią zwierzątka, które mieszkają koło domku chłopca, i się z nimi zaprzyjaźnią. Ilustracje do książeczki wykonała Dorota Dylewicz.

Dostępność: brak towaru

Cena:

24,00 zł

O kotku, który został Mikołajem

O kotku, który został Mikołajem
O kotku, który został Mikołajem

Bajka „O kotku…” to nastrojowa opowieść o tym, że każdy z nas może spotkać Mikołaja.
I – jednocześnie – każdy z nas może… zostać Mikołajem!
Akcja tej historii toczy się w świątecznym – otulonym śniegiem, pachnącym czekoladą i pierniczkami – Szczecinie. Bohaterami opowieści są dwaj bracia: Rysio i Gucio.
Bajka została napisana dla dzieci w wieku przedszkolnym – do wysłuchania przed snem – oraz dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym – do nauki samodzielnego czytania. Ma rytm, rymy i tzw. morał.
Czy możecie sobie wyobrazić: czarowny zapach choinki, harmonijne dźwięki kolęd, upojny aromat pomarańczy i radosne głosy bliskich Wam osób?
Głęboko wierzę w to, że – niezależnie od tego, co aktualnie dzieje się w Waszym życiu – Mikołaj może czekać tuż za rogiem…
I to jest właśnie magia Świąt…
Dorota

Dostępność: brak towaru

Cena:

35,00 zł

  • nowość

Opowiadamy o emocjach

Opowiadamy o emocjach
Opowiadamy o emocjach

"Opowiadamy o emocjach" to książka przeznaczona dla dzieci i rodziców. Została stworzona po to, aby dzieci mogły zrozumieć emocje, które przeżywają na skutek różnych codziennych sytuacji. Pytania znajdujące się nad każdym opowiadaniem mają im ułatwić swobodne wyrażanie swoich myśli, z kolei ilustracje mają je zachęcić do ich analizowania.
To pozwala uświadomić dzieciom, jak można czuć się w danej chwili. Rodzice zaś mogą jeszcze lepiej zrozumieć swoje pociechy, pomagając im obnażać poszczególne emocje i prowadząc z nimi konwersacje na tematy zamieszczone w książce.

Laura Baucz – z wykształcenia nauczycielka języka angielskiego oraz studentka psychologii. Jest pasjonatką badań nad emocjonalnością dziecięcą i zaburzeń człowieka dorosłego. Od lat pracuje z dziećmi, pomagając im w cięższych chwilach, chcąc lepiej je zrozumieć. Czas wolny spędza na tworzeniu metod ułatwiających naukę języków obcych oraz pisze książki.

Alicja Joniec – mieszka i pracuje od 10 lat w Norwegii, studentka psychologii. Mama dwójki dzieci, pasjonatka psychologii dziecięcej oraz zaburzeń człowieka dorosłego. Na co dzień czerpie ogrom inspiracji z obserwacji swoich pociech w domu. Tworzy gry i zabawy planszowe dla najmłodszych.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

30,00 zł

egz.

Opowieści małej Zosi

Opowieści małej Zosi
Opowieści małej Zosi

"Opowieści małej Zosi" to wzruszająca bajeczka o rezolutnej dziewczynce, która od zawsze mieszka w domu dziecka. Dziewczynka wszystkie radości i troski dzieli z przyjaciółką Jolą, którą kocha jak siostrę. Zosia ma jedno wielkie marzenie, pragnie, żeby znalazła się rodzina, która pokocha ją i Jolę i stworzy dla nich obu prawdziwy dom.
Książeczka uczy empatii i wskazuje, jakie wartości są najcenniejsze w życiu każdego człowieka... Miłość i przyjaźń to tylko niektóre z nich. Pokazuje też, że bez względu na wiek warto spełniać marzenia i zawsze w nie wierzyć.
Mam nadzieję, że moja bohaterka skradnie niejedno dziecięce serduszko.
Życzę przyjemnego czytania!
Autorka

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

45,00 zł

egz.
do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl