Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Dla młodzieży

Dla młodzieży

Amfetaminowy obłęd

Amfetaminowy obłęd
Amfetaminowy obłęd

Po wpuszczeniu amfy do żyły zaczyna się wyścig i niczym diabelski koń cwałem setki godzin krąży po moim mózgu. Zostawia wybite ślady kopyt w mojej psychice. A ja w ich rytm tańczę w wariackim obłędzie, potykając się o istotę własnej głupoty. W środku burzy, czekając jakby na uderzenie pioruna, które pobudzi mnie do życia lub zabije. Kocham życie, a mój pasożyt kocha je zabijać.
fragment książki

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

39,00 zł

egz.

Ciemniejsza strona nocy

Ciemniejsza strona nocy
Ciemniejsza strona nocy

Lucy to współczesna nastolatka, która każdego dnia toczy zacięty bój z własnymi myślami, rozterkami, wyborami. W poszukiwaniu zrozumienia i akceptacji coraz bardziej pogrąża się w sobie. Nie rozumie, dlaczego przyszło jej się zmagać samotnie z wszelkimi przeciwnościami losu. Obwinia wszystkich za problemy, które pojawiają się w jej życiu. Z biegiem czasu zaczyna jednak rozumieć, że musi wziąć odpowiedzialność za swoje błędy.

„Karma jest pamiętliwa, dlatego też w końcu przyszła do mnie, aby odebrać daninę za wszystkie grzechy, których dopuściłam się w przeszłości.
Tak się składa, że jest ich niestety całkiem sporo…”

"Ciemniejsza strona nocy" pokazuje, że z każdego piekła istnieje jakieś wyjście. Czasami jednak musimy poświęcić więcej, niż kiedykolwiek byśmy przypuszczali.
Czy Lucy przezwycięży swoje wewnętrzne demony i ucieknie do marzeń, które tak desperacko stara się doścignąć?
Ile przyjdzie jej zapłacić za wolność, której tak bardzo pragnie?  

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,99 zł

Czasoprzestrzeń

Czasoprzestrzeń
Czasoprzestrzeń

O czym jest ta książka? Przede wszystkim o wędrówce młodej głównej bohaterki, która wkracza w dorosłość. Kobieta wychowana na wsi – wśród natury, zabawy, fantazji – pragnie spełniać swoje marzenia w czekającym na nią nowym świecie. Uczy się na nowo, jak żyć, gdyż wśród dorosłych istnieją znacznie bardziej skomplikowane zasady, a jej wyidealizowane spojrzenie może ją srogo zawieść. Pragnie odnaleźć prawdziwe szczęście, spełnienie, satysfakcję, lecz rzeczywistość wyznacza jej dosyć przyziemne kryteria. Okazuje się także, że owo pragnienie wiąże się ze sławą, osiąganiem, stawaniem się tak zwanym człowiekiem sukcesu i jest ono pewną podświadomą ucieczką od krzywdzącej przeszłości. Bohaterka chce odnaleźć dawno zagubioną pewność siebie, poczucie własnej wartości, które kiedyś – jako nastolatka – utraciła. Jej kobieca natura – zachowana od dziecięcych lat – musi zmierzyć się z materializmem miejskiego życia i znaleźć gdzieś swoje miejsce, zmierzyć się z różnymi niebezpieczeństwami i poznać otaczającą ją rzeczywistość… I każdego dnia toczyć z nią boje o własne życie.

Dostępność: brak towaru

Cena:

15,00 zł

Dom Grabów

Dom Grabów
Dom Grabów

Nastoletnia Maja Zasada rozpoczyna edukację w Polskiej Akademii Magicznej. Na czas nauki wprowadza się do Domu Grabów.
Próbuje znaleźć swe miejsce w nowej dla siebie sytuacji. W szkole uczy się chemii, tyle że magicznej, oraz historii, tyle że czarodziejskiego świata. Zaprzyjaźnia się z driadą, spotyka leszego i rozmawia ze stworem z lustra. Wszystko wydaje jej się piękne i niezwykłe. Sądzi, że znalazła idealny świat.
Do czasu. Napaść, kradzież, a w końcu zaginięcie jednej z mieszkanek Domu Grabów odsłaniają inną stronę rzeczywistości. Ale też stają się okazją, by odkryć tajemnice ludzi i magicznych istot. Niektórzy nie są tymi, za których się podają.
Nawet Maja dowie się czegoś o sobie. Talent, który odkryje podczas ratowania koleżanki, mocniej zwiąże ją ze światem czarodziejów.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

38,00 zł

egz.

Gryf. Legenda o opiekunie ziemi gardejskiej

Gryf. Legenda o opiekunie ziemi gardejskiej
Gryf. Legenda o opiekunie ziemi gardejskiej

Książka, którą za chwilę otworzysz, przeniesie Cię do niesamowitych miejsc i fascynujących zdarzeń, które wydarzyły się dziesiątki a nawet setki lat temu. Dzięki przygodom czwórki nastolatków – Kornela, Weroniki, Kajetana i Wiktorii – odkryłam na nowo miejsca swojej młodości. Okazuje się, że te zwyczajne miejsca kryją w sobie niezwykłe tajemnice, zagadki i nieprawdopodobne historie. Z nutką refleksji i zadumy stąpam po ziemi, która była mi najdroższa. Wędruję z młodymi ludźmi – jak ja sama niegdyś – po zakamarkach przeszłości i z zapartym tchem próbuję wraz z nimi rozwiązać kolejne zagadki. Historia tej ziemi staje mi się coraz bliższa i bliższa…
Szalenie fascynująca powieść przygodowo-historyczna, która pochłonęła mnie bezgranicznie. Nie może jej zabraknąć na żadnej półce domowych i szkolnych bibliotek! Mam ogromną nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi…
Katarzyna Rozwadowska

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,90 zł

Ja jestem OK, Ty jesteś OK. Minipodręcznik do życia w szczęściu, w zgodzie ze sobą i innymi

Ja jestem OK, Ty jesteś OK. Minipodręcznik do życia w szczęściu, w zgodzie ze sobą i innymi
Ja jestem OK, Ty jesteś OK. Minipodręcznik do życia w szczęściu, w zgodzie ze sobą i innymi

Alicja Szczypiorska ukończyła dziennikarstwo na UW, negocjacje i mediacje na SWPS, produkcję filmową na Uczelni Łazarskiego. Studiowała też w Instytucie Krajów Rozwijających się oraz w Instytucie Psychologii Stosowanej. Pracowała w telewizji TVN jako kierownik produkcji, dziennikarz i reporter. W firmie szkoleniowej była szefową działu eventów. Przez te wszystkie lata szukała swojej unikalnej drogi zawodowej – pracy z sensem, a także poczucia wolności i szczęścia na co dzień. Swoje doświadczenia i przemyślenia opisała w niniejszej książce.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Kocha podróże i uważa, że życie na własnych warunkach to podstawa naszego spełnienia i dobrostanu.

Każda osoba jest niepowtarzalna, wyjątkowa i każda ma swoją unikalną drogę. Dopóki jej nie znajdziemy, nie odkryjemy, nie będziemy tak do końca zadowoleni z tego, jak wygląda nasze życie. Tak długo, jak nie zaakceptujemy swojej przeszłości i siebie ze swoimi wadami, słabościami, nawykami, nie stworzymy szczęśliwych, zdrowych relacji z innymi. Kiedy weźmiemy pełną odpowiedzialność za swoje wybory i przestaniemy być ofiarami ludzi i okoliczności, wygramy nasze życie i wszystko będzie prostsze.
„Ja jestem OK, Ty jesteś OK” to efekt licznych lektur, kursów, szkoleń, spotkań i rozmów z wieloma osobami w poszukiwaniu przepisu na szczęście, zdrowie, spełnione i dostatnie życie. Autorka stara się krok po kroku pokazać, jak stać się człowiekiem wolnym, spełnionym, szczęśliwym, zdrowym i zadowolonym ze swojej sytuacji życiowej. I rzeczywiście, podczas lektury tego poradnika wszystko wydaje się prostsze i możliwe.
Ta książka jest adresowana przede wszystkim do młodzieży, ale każda osoba, która gdzieś tam w środku czuje się młoda albo wie, że nie dała jeszcze z siebie wszystkiego, na pewno z tej lektury skorzysta.
Być może również dla Ciebie będzie to nowy początek?
Albo nowy rozdział dla kogoś z Twoich bliskich lub przyjaciół?
Wyobraź sobie życie na własnych warunkach, bez martwienia się, lęku, żalu, stresu, złości, choroby. To absolutnie możliwe, tylko trzeba zaryzykować i spróbować.
Daj się zabrać w tę podróż i wybierz życie w szczęściu, w zgodzie ze sobą i całym światem.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

39,99 zł

egz.

Kinga i Kasia w poszukiwaniu przygód

Kinga i Kasia w poszukiwaniu przygód
Kinga i Kasia w poszukiwaniu przygód

Nazywamy się Kinga i Kasia, mamy dwanaście i piętnaście lat. Kochamy poznawać nowe miejsca i ich mieszkańców. Zabierzemy Was na Karaiby, gdzie 500 lat temu dotarł Krzysztof Kolumb. Poszukamy śladów korsarzy i piratów, zanurkujemy w poszukiwaniu skarbów. Zbadamy jaskinie rdzennych mieszkańców i poznamy miejsca dawnych kryjówek korsarzy. Odwiedzimy tajemnicze lasy mangrowe i zdradliwe klify przybrzeżne. Spędzimy razem mnóstwo niezapomnianych chwil. Spakujcie się i wyjeżdżamy!

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,90 zł

Ostatnią gwiazdą jest Słońce

Ostatnią gwiazdą jest Słońce
Ostatnią gwiazdą jest Słońce

Po długim okresie niepokoju i konfliktów w królestwie Zoevy nareszcie wszystko się ułożyło... Ale czy na pewno? Nagle z niewyjaśnionych przyczyn znikają gwiazdy i diametralnie zmienia się klimat. Czy jest możliwość zapobieżenia zbliżającej się katastrofie? Zoeva zostaje nieoczekiwanie wysłana na misję, podczas której musi rozwiązać tajemniczą zagadkę. W trakcie swojej wyprawy dziewczyna przeżywa wiele przygód, które prowadzą ją do zaginionej krainy, gdzie udaje jej się poznać odpowiedzi na dotychczas zadawane pytania – to właśnie tam dowiaduje się, kim tak naprawdę jest. Zoeva zawsze jest blisko celu, lecz tym razem celem, do którego zmierza świat, jest zupełna zagłada...
Czy los uda się odwrócić? Czy Zoevie uda się wyprzedzić przyszłość?

Patrycja Gilner – nastoletnia pisarka, która w wieku piętnastu lat zadebiutowała w świecie literatury powieścią fantastyczną "Siedem zdań".
Autorka ponownie wprowadza nas w tajemniczy świat przygód, emocji, intryg i nietuzinkowych perypetii, które tworzą niezapomnianą i pełną atrakcji opowieść o dalszych losach bohaterów.

Dostępność: brak towaru

Cena:

36,90 zł

Pies i prawo w ilustracjach

Pies i prawo w ilustracjach
Pies i prawo w ilustracjach

Książka zawiera podstawową wiedzę z zakresu aspektów prawnych posiadania psa. Ilustracje w przystępny sposób przedstawiają prawa i obowiązki właściciela psa. Przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży, ale również przydatna każdemu i w każdym wieku.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

46,00 zł

egz.

Pies jak z bajki oraz koty i inne stworzenia

Pies jak z bajki oraz koty i inne stworzenia
Pies jak z bajki oraz koty i inne stworzenia

W niedużym nadmorskim mieście jest stary wiekowy dom, w którym mieszka rodzina: dwunastoletnia dziewczynka z rodzicami, jej starszy brat, babcia oraz ich kolejne zwierzęta. W rodzinie od zawsze były koty, którym przydarzały się różne przygody, ale przez dom przewijały się również i inne zwierzęta, przeważnie dzikie, ratowane z opresji. Pewnego zimowego dnia do domu trafia nowy mieszkaniec: wymarzone przez dziewczynkę szczenię. Życie całej rodziny zmienia się radykalnie, bo piesek jest psotny i pełen temperamentu. Współżycie z nowym domownikiem jest nieprzewidywalne i zaskakuje różnymi niespodziankami. Rodzina dziewczynki, chociaż bardzo tradycyjna, jest trochę zbzikowana, a także dość liczna – obfituje w ciocie, kuzynów i kuzynki oraz w ich zwierzęta. Wszystkim im też przytrafiają się różne zabawne historie.
O tym właśnie jest ta książka. Dziewczynka dorasta z pieskiem, którego żywiołowa i radosna natura ciągle dostarcza rodzinie nowych wrażeń i kłopotów. Razem spędzają wakacje i wszystkie wolne od obowiązków chwile w małym drewnianym leśnym domku, odkrywając zaczarowany świat lasów, pól i łąk oraz ich fascynujących mieszkańców: leśne i wiejskie stworzenia.
Niestety zwierzęta żyją krócej od nas, ludzi i przychodzi smutny moment rozstania.
JEDNAK WSZYSTKIE NADAL ŻYJĄ W NASZEJ PAMIĘCI I POZOSTAJĄ TAM NA ZAWSZE.

Dostępność: brak towaru

Cena:

48,00 zł

Przygody Borwara, Tom I. Potomek klanu Atlantis

Przygody Borwara,  Tom I. Potomek klanu Atlantis
Przygody Borwara, Tom I. Potomek klanu Atlantis

Pół wampir, pół człowiek, specjalnie wyszkolony do walki ze złem, reprezentujący klan Upadłych Aniołów Borwar chroni Tomasza, potomka klanu Atlantis przed wilkołakami i innymi wysłannikami ciemnej mocy chcącej przeciągnąć go na swoją stronę. Zadaniem Trapera – bo i taką nosi ksywkę nasz bohater – jest dotrzeć ze swoim opiekunem na zjazd klanów w Szwecji.

Dostępność: brak towaru

Cena:

27,00 zł

Siedem zdań

Siedem zdań
Siedem zdań

„Siedem zdań” to podróż po niesamowitych i inspirujących przygodach Zoevy – dziewczyny, która jest niczym światełko w tunelu (i to dosłownie)!
Porwana, a następnie uratowana Zoeva jest nadzieją dla każdego, mimo że na początku sama jej potrzebuje.
Wkrótce po okresie kwarantanny dziewczyna zostaje wysłana na obóz. Na nim poznaje pewnego młodzieńca, który staje się nie tylko jej dobrym przyjacielem, ale i tym, przez którego omal nie umiera.
Zoeva przez cały czas trwania obozu musi ukrywać przed nim okropną wieść, co wcale nie jest proste, gdyż każdego wieczoru wychodzą razem na spacer po parku. To właśnie dla Zoevy rezerwat wygląda olśniewająco. Młodzieniec sprawia, że każdy wieczór jest dla niej wyjątkowy.
Tymczasem Zoeva otrzymuje list, którego treść mocno ją przygnębia. Jest to dla niej dużo bardziej bolesne niż dwunastoletni pobyt na Ziemi porywacza. Mimo to Zoeva ma obowiązki wobec kraju i musi znaleźć odpowiednie rozwiązanie, aby wyjść cało z opresji.
Jak myślisz, da radę?

Dostępność: brak towaru

Cena:

31,90 zł

Słyszę cię znów

Słyszę cię znów
Słyszę cię znów

Poznajcie historię Liv i Alexa.
Ona – prosta dziewczyna z sąsiedztwa.
On – chłopak o tajemniczym charakterze.
Dwa miasteczka...
Dwie szkoły...
Dwoje obcych sobie ludzi...
Nowe znajomości...
Nowe życie...

Czy Liv odnajdzie się w nowym otoczeniu?
Czy uda jej się zbudować dobrą relację albo złamać ciężki charakter Alexa?
Będzie to przyjaźń, a może miłość?

Liv, jej mama Ellie i siostra baletnica Amber przeprowadzają się do miasteczka oddalonego o 100 km od ich rodzinnego domu. Powodem zmiany otoczenia jest adopcja dwójki braci – 16-letniego Dylana i 12-letniego Claya. Pierwszego dnia w szkole zaczepia ją pewien chłopak. Podczas jednej ze szkolnych imprez rozpoznaje go, nazywa się Alex. Na tej domówce Livia musi zmierzyć się z kolejną falą odrzucenia. Gdy spędza z chłopakiem więcej czasu, dowiaduje się, że jest mistrzem przyciągania uwagi. Ona musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności przed szkolnymi znajomymi. Przekonuje się jednocześnie, że nie zna całej prawdy o Alexie. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze?

Dostępność: brak towaru

Cena:

31,90 zł

Szatan z siódmej klasy znowu wkracza do akcji

Szatan z siódmej klasy znowu wkracza do akcji
Szatan z siódmej klasy znowu wkracza do akcji

Książka dla starszej młodzieży i dorosłych w każdym wieku, jeżeli tylko czują się młodzi. Kontynuacja powieści z 1937 roku. Ci sami bohaterowie przeniesieni w czasy współczesne. Obok nich postacie nowe, między innymi Kornel Makuszyński. Pełna humoru przygoda z ukrytym skarbem. Akcja rozgrywa się w Warszawie, Krakowie, Starym Sączu, Zakopanem, na Pomorzu, a najbardziej w Bejgole.

Dostępność: brak towaru

Cena:

25,00 zł

Tajemne przejście

Tajemne przejście
Tajemne przejście

W miejscowości Koci Pazur dzieją się rzeczy magiczne. Profesor Leon Kotowski, uwielbiany przez wszystkich pedagog, wielki miłośnik zwierząt, pewnego dnia, pod wpływem wybuchu gniewu, dochodzi do wniosku, że powinien zażyć eliksir młodości od Maga Madama, ponieważ jest już coraz starszy i nie panuje nad emocjami.

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,00 zł

do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl