Święte Niemcy

Dostępność: brak towaru
Cena: 44,00 zł 44.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Dane techniczne

okładka Twarda
isbn 978-83-8159-412-7
format 145x205
Ilość stron 568
Autor Grażyński Janusz, Witkowski Konrad

Opis

Święte Niemcy, IV Rzesza – kraj rozciągający się od brzegów Wisły po wybrzeża Bretanii. Kraj Obywateli, Rezydentów i Zajmujących, nawet w sześćdziesiąt lat po udanym zamachu na Hitlera dokonanym przez I kanclerza IV Rzeszy – Clausa von Stauffenberga. Kraj, w którym władza sądownicza znajduje się pod butem władzy wykonawczej we wszystkich landach, w tym w Lechistanie ze stolicą w lewobrzeżnej Warszawie.
Poznaj losy Adama Utkowskiego, Rezydenta, Lechity, przeciętnego mieszkańca Świętych Niemiec, który zostaje skazany na śmierć. Nie wszystko jednak stracone – do gry wchodzi adwokat Juschendorf oraz tajemnicza organizacja DEiP.

Konrad Witkowski – zwykły, szary człowiek. Taki sam jak każdy inny. Nie zauważycie go na ulicy, imprezie czy u znajomych, bo najczęściej go tam nie będzie. Jak duża część Polaków pracuje po trzysta i więcej godzin w miesiącu, aby zapewnić swojej rodzinie w miarę godziwy byt.
Janusz Grażyński – przeciętny obywatel, Polak w wieku średnim, który widząc rozpad Europy, nie chce na starość uczyć się rosyjskiego. W końcu wiadomo, kto wywołał II wojnę światową i musi ponieść konsekwencje.
Jako obserwator niebędący członkiem establishmentu ma poważne obawy co do kierunku, w jakim zmierzamy. W jego mniemaniu obecne elity kierują Polskę w objęcia Rosji – świadomie lub, co gorsza, nieświadomie. Dlatego próbuje w sposób obrazowy starać się unaocznić zagrożenia wynikające z polityki izolacjonizmu opartego na zawołaniu o wstawanie z kolan w państwie, które nie jest geograficznie samotną niezdobytą wyspą.

 

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na stronę internetową książki swieteniemcy.pl lub jej fanpage na FB.

Opinie o produkcie (1)

29 listopada 2021

Co by było gdyby... Lubimy sobie czasem wyobrażać jak wyglądałby świat, gdyby historia potoczyła się inaczej. W ten sposób powstają książki, filmy a nawet gry, tematycznie będące mieszanką gatunków historical/political/science-fiction. I z takim właśnie tworem mamy do czynienia w przypadku "Świętych Niemiec". Ciekawy pomysł nowego porządku świata po II WŚ, akcja osadzona w alternatywnej teraźniejszości i jednostka mimo woli wciągnięta w tryby systemu. To już wystarczy, by czytelnik zasiadł do lektury i zapoznał się przedstawioną w "ŚN" historią.

do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl