Kategorie blog
Wędrowne ptaki
Wędrowne ptaki

Wędrowne ptakiUrodziłam się w Paryżu. Skończyłam filologię polską. Od kiedy pamiętam, literatura była moją pasją.

Debiutowałam fragmentem prozy w poznańskim „Nurcie” w 1967 r.
Brałam udział w konkursach literackich, zdobywając I nagrodę w dziedzinie poezji i
III w dziedzinie prozy w ogólnopolskim konkursie „Nad Kamienną”,
wyróżnienie „O Laur Miedzianego Amora”,
III nagrodę za powieść „Wędrowne ptaki”, która była owocem doświadczeń z dzieciństwa, wydaną w zbiorze „Z tamtej strony drogi” przez Wyd. Spółdzielcze w 1989 r.,
II nagrodę za  „Oazę” w Międzyuczelnianym Ogólnopolskim Konkursie „O Bursztynowy Kwiat Magnolii” w 1987 r. oraz
nagrody w licznych konkursach poetyckich i literackich organizowanych lokalnie.

Drukowałam też drobne opowiadania w gazetach o profilu literackim i społecznym. Niektóre z nich znalazły się w zbiorze „Czarne i złote” wydanym w 2018 r. W sprzedaży jest również tom opowiadań „Kocie szlaki”, powieść „Tygiel”, a w marcu pojawiły się w księgarniach internetowych moja kolejna powieść „Sprzężenie zwrotne” i bajka dla dzieci „O czym mówiła Sroczka Szaławiła”. 

W przygotowaniu do wydania są: powieść „Medea z kraju Lechitów” oraz opowieść biblijna „Samotność” będąca wynikiem długich duchowych przemyśleń.

czytaj całość »
Żona Boga
Żona Boga

Żona BogaDorota – młoda kobieta, zamężna, czynna zawodowo, utalentowana śpiewaczka, wierząca, została wybrana przez Boga, aby głosić jego chwałę.
Śmiało można powiedzieć, że przeżywa mistyczną ekstazę, czyta Jana od Krzyża i "Dzienniczek" św. Faustyny Kowalskiej.

Doświadcza w swoim życiu zarówno wielu łask, jak i cierpienia. Bezustannie prowadzi dialog z Bogiem, jest jego żoną, oblubienicą jak w Pieśni nad Pieśniami.

Wszystkie przeżycia i rozmowy z Bogiem zapisuje w formie pamiętnika na jego prośbę

czytaj całość »
Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty
Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty

Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty"Rozstania i powroty" to trzecia i ostatnia część cyklu powieściowego pt. "Kobieta w gorsecie".

Przedstawia dalsze losy rodziny Chrostelskich, w której dominującą rolę odgrywa Beata, chociaż tworzy z mężem Piotrem związek oparty na solidnym partnerstwie.
Małżonka jest po operacji i walczy ze swoimi przypadłościami zdrowotnymi, dlatego ten okres życia toczy się głównie wokół niej, ale nie tylko.  Obydwoje są nauczycielami i przeżywają przeróżne kłopoty, zarówno w pracy, jak i w domu. 

Muszą się zmierzyć z problemami dorastających synów, a także własnymi, które doprowadzają do kryzysu. Chwile słabości, pokus – to samo życie, ale również  i przestroga dla każdego z nas! Czy tak samo byśmy postąpili jak oni?


Zachęcam do lektury, gdyż w przeważającej części jest oparta na zdarzeniach z życia wziętych i z pewnością wyciśnie niejedną łezkę wzruszenia.

Możesz śmiało zacząć czytać od tej części, a jak Cię zainteresuje, to zapewne sięgniesz po wcześniejsze. Uważam, że jest to książka rodzinna i może ją czytać każdy z dorosłych czytelników.


Krzysztof Chmielowski

czytaj całość »
Przygody Skrzata Zapałka
Przygody Skrzata Zapałka

Przygody Skrzata ZapałkaDawno nie czytałam tak pięknie napisanej bajki.
Ciekawa historia, pobudza wyobraźnię.
Bogaty język autorki wprowadza nas w świat leśnych skrzatów i zwierząt.
Bajka porusza ważną tematykę dotyczącą wartości rodziny oraz przyjaźni.

Poprzez piękne alegorie tłumaczy, że warunkiem osiągnięcia szczęścia, harmonii oraz wielobarwności w naszym życiu, jest relacja z innymi ludźmi. To ona nadaje sens, radość i dzięki niej szary świat staje się kolorowy.

Polecam całym sercem, aby wychować  dzieci na ludzi potrafiących cenić prawdziwe relacje międzyludzkie.

Patrycja Kawęcka-Czerska (Director International School of Music MUZOFILIA)Cudowna i pełna ciepła opowieść o Skrzacie Zapałku przeniesie dziecko – i rodzica – w świat, w którym na pierwszym miejscu są rodzina i przyjaciele, a najwyższą wartością dobre uczynki i wzajemna pomoc.

To jedna z takich historii, które czyta się z zapartym tchem a główny bohater już na zawsze rozgości się w życiu najmłodszych czytelników.

Zapałek to postać, z którą dzieci będą chciały się zaprzyjaźnić i wraz z nim przeżywać niesamowite przygody w Zielonej Dolinie.

Anna Zięba (Oh Mummy!)

czytaj całość »
Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP – anatomia lustracyjnej psychozy
Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP – anatomia lustracyjnej psychozy

Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP – anatomia lustracyjnej psychozyŻycie Rodeo Quarza jest jak jego imię: rzuca we wszystkie strony, trudno usiedzieć, łatwo spaść. Teraz szarpnęło znowu.

Rodeo dowiaduje się, że znalazł się na liście współpracowników Służby Bezpieczeństwa PRL.
Najpierw lekceważy to myśląc, że zaszła pomyłka. Potem ignoruje.
Nie chce dać się wplątać w grę lustracyjną oraz uczestniczyć w emocjach z nią związanych.
Głęboką niechęcią napełnia go penetrowanie życiorysów dla znalezienia w nich dowodów ludzkich potknięć i płycizn.

Z czasem jednak postanawia sięgnąć do archiwów IPN. Pomóc ma w tym sąd powszechny, gdzie Rodeo składa odpowiedni wniosek.
Rozpoczyna się rozprawa, która poza dochodzeniem, skąd wzięła się informacja o jego współpracy z SB, będzie dla niego podróżą w głąb życia po labiryncie wspomnień.
Będzie ona również prowadzić śladami kafkowskiego Józefa K. po zaułkach i meandrach instytucji państwa, wśród ludzi, którzy nimi zarządzają, ich błędów i słabości.

Doprowadzi do konfrontacji z polem symbolicznym Polaków, pełnym mitów, sprzeczności, lęków, obsesji oraz fobii, a także do zderzenia pojęć, takich jak sacrum i profanum, prawda i fałsz, pozory i rzeczywistość, wybór i konieczność z ich znaczeniem w realnym świecie.

W tej podróży Rodeo towarzyszy postać, która pojawia się nieoczekiwanie. To Cornelius Verus, alter ego Rodeo, jednak silnie z nim skontrastowany, dlatego irytujący i niewygodny.

Jego stosunek do świata i historii, łączący sokratejską trzeźwość oraz ironię ze smagającą jak bicz krytyką Zoila, idzie pod prąd uznanym prawdom, nadaje im nowe znaczenie i staje się drogą, która prowadzi Rodeo do przezwyciężenia „choroby” młodzieńczego idealizmu, iluzji, fałszywych wyobrażeń; duchem orfickiego pojednania leczy jego bunt i ból.

Powtarzając zaś lekcję, jak nie tracąc entuzjazmu, poczucia spełnienia, sensu i wartości tego, kim się jest i co się robi, uniknąć rozczarowań i goryczy, uczy samooczyszczenia oraz przywraca porządek wewnętrzny.

czytaj całość »
Liczy się miłość
Liczy się miłość

Liczy się miłośćMONA ZASS – Monika Zasadzińska urodzona 27 kwietnia w Wągrowcu początkująca autorka pisarka, marząca że, LICZY SIĘ MIŁOŚĆ porwie serca czytelników. Ma jednego syna. Mieszka z rodziną w Wągrowcu.

LICZY SIĘ MIŁOŚĆ opowiada jak kruche może być w życiu szczęście a do otaczających nas ludzi możemy się mylić.

Bohaterka nie spodziewa się ciosu od ukochanych jej osób ale dobro i prawda zawsze zwycięża jak w tym przypadku.

Miłość ponad wszystko bo w życiu liczy się miłość.

czytaj całość »
Życie bez nerwów
Życie bez nerwów

Życie bez nerwówWraz z postępem choroby (stwardnienie zanikowe boczne – SLA) zmieniały się techniki pisania tej książki.

Na początku pisałem standardowo – palce moich rąk uderzały w klawiaturę komputera.
Później w klawiaturę uderzała pałeczka do jedzenia chińszczyzny trzymana przeze mnie w zębach.
A na koniec, kiedy mogłem ruszać już jedynie głową, była to kropka naklejona na czole i kamerka, która śledziła ruch tej kropki, a potem sprytnie przelewała moje myśli na ekran komputera.   
Precyzyjnie, wiernie, otwarcie, odważnie, miejscami naturalistycznie autor opisuje to, co się dzieje z nim i wokół niego, z człowiekiem i wokół człowieka chorego na SLA.[…]
W książce dominuje i uwodzi czytelnika lekki autoironiczny styl, pełen dystans do siebie, paskudnej choroby i świata – często nie mniej paskudnego.
Są w tym dzienniku, pamiętniku właściwie, fragmenty, które przyprawiają o dreszcze – tyle w nich uczuć, pasji, cierpienia, głębi refleksji nad życiem, zdrowiem i chorobą czy człowiekiem.

Anna Kot – dziennikarka z Poznania

czytaj całość »
Arhe
Arhe

ArheW pierwszym świecie atak elfów przerywa długo oczekiwaną koronację.

Młodzi i niedoświadczeni bohaterowie powołują do życia rebelię przeciw nadciągającej tyranii. Gabriel postanawia szukać sojuszy nie tylko w swoim świecie, lecz także w ojczyźnie aniołów.
Wraz z nowymi wydarzeniami pradawne moce oraz rasy budzą się ze snu zapomnienia. Jedno jest pewne – wielka wojna nie oszczędzi nikogo.

Czy wybraniec zdoła sprostać oczekiwaniom i wyzwaniom postawionym na jego drodze?

Im dłużej trwają zmagania, tym bardziej jego serce ginie w ciemności.

Tymczasem wielkiej wojnie będą przypatrywać się sami bogowie...

czytaj całość »
Julka - dziewczyna z biglem
Julka - dziewczyna z biglem

Julka - dziewczyna z biglemAneta Wojciechowska – wieloletni pedagog, terapeuta, laureatka Brązowego i Srebrnego Krzyża Zasługi za Pracę Terapeutyczną na rzecz Osób Niepełnosprawnych od Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

Praca z niepełnosprawnymi to jej pasja.
Wychowała wiele pokoleń zwyczajnych-niezwyczajnych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.

To zbiór kilkunastu historii: szczerych, osobistych, spontanicznych, które wydarzyły się naprawdę.

To krótka opowieść o relacjach Julki –  dziewczyny z mózgowym porażeniem dziecięcym – ze światem.
Wesołych i smutnych.
Prostych i pogmatwanych – jak życie Julki.

I prezent dla niej na 18. urodziny!

czytaj całość »
Miasto bez grzechu
Miasto bez grzechu

Miasto bez grzechuCzasami rodzina jest całym naszym światem. Nawet gdy odchodzi, pozostaje w naszym sercu.
Podobnie jest w życiu Tomasza.

Jest ambitnym dziennikarzem, który na swoim koncie ma wiele sukcesów. Ostatni reportaż, jaki pisze, różni się od pozostałych tym, iż nie tworzy go sam.

Pomaga mu w tym kilkoro przyjaciół, a jednym z nich jest jego 17-letnia córka.

Śledztwo w szkockim mieście to nie tylko praktyka pisarska, ale również forma terapii dla Tomasza.
Okazuje się, iż dziennikarz od wielu lat cierpi na schizofrenię, a wydarzenia w Szkocji mocno się komplikują, wprowadzając czytelnika w tunel nakładających się warstw snu.

Świat Tomasza przedstawiony jest oczami Klaudii – córki bohatera, co dodatkowo nadaje powieści charakter.

Dopiero pod koniec historii czytelnik zostaje doprowadzony do rozwikłania wszystkich nurtujących zagadek.

Powieść to wciągająca historia, w której każdy nowy wątek jest niespodziewany, co wręcz nakazuje czytać dalej. Zakończenie totalnie szokuje i pozostawia czytelnika w nostalgii i zamyśleniu.


Rita Włodarczyk (urodzona 29 czerwca 1992 roku w Oleśnicy) – uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, trenerka fitnessu i ćwiczeń siłowych, pisarka, tancerka i choreografka.

Jej pierwsza publikacja to krótkie opowiadanie sportowe pt. „Chcieć to móc” umieszczone w zbiorze „Stadiony w słońcu – opowiadania olimpijskie” w 2009 roku.
Już we wczesnym dzieciństwie przejawiała talent literacki, zapisując pierwsze pamiętniki i notatniki.

„Miasto bez grzechu” to nie tylko opowieść, która w 2016 roku pozwoliła jej obronić tytuł magistra, ale także historia, która swój początek miała we śnie, a w tej chwili, po przemyślanych poprawkach i rozbudowie tekstu, jest debiutem w karierze pisarskiej autorki.

Chociaż pisarstwo to nie jedyna jej pasja, to jest to droga, którą chce podążać do końca życia.

czytaj całość »
Skazani na zyski. Tajemnicza wiedza właścicieli prawdziwych wartości – czyli – biblia świadomego inwestora
Skazani na zyski. Tajemnicza wiedza właścicieli prawdziwych wartości – czyli – biblia świadomego inwestora

Skazani na zyski. Tajemnicza wiedza właścicieli prawdziwych wartości – czyli – biblia świadomego inwestoraKsiążka ta jest przeznaczona wyłącznie dla rozsądnych inwestorów i w żadnym wypadku nie nadaje się dla naiwnych i bezmyślnych spekulantów, kierujących się wyłącznie chciwością.
Znajdziesz w niej opis drugiej strony medalu.
Tej odwrotnej, niewidocznej.
Znajdziesz w niej również opis różnicy między inwestorem a spekulantem.

Jeśli więc chcesz poznać fundamenty fizycznej ekonomii, zapoznać się z prawdziwymi wartościami, poznać różnicę między ceną a wartością, właścicielem a posiadaczem, przekonać się, co znaczy mieć lub nie mieć, oraz zapoznać się z ponad 1600-letnią strategią zarządzania majątkiem, która do dziś jest stosowana zarówno przez najzamożniejszych tego świata, jak i przez wszystkie centralne instytucje finansowe na świecie;

jeżeli chcesz zajrzeć za kulisy finansowej władzy – prawdziwie rządzącej elity tego świata – i przekonać się, jak banalnie proste może być uniezależnienie się od systemu finansowo-monetarnego, a tym samym osiągnięcie wolności osobistej, to ta książka z całą pewnością pomoże Ci zmienić Twój punkt widzenia na świat finansów i, co za tym idzie, umożliwi Ci zbudowanie bezpiecznego majątku.

Zobacz, dlaczego gra na giełdzie, spekulacje na rynkach walutowych, lokaty czy fundusze inwestycyjne wraz z polisolokatami szkodzą nie tylko Tobie, skazując Cię na porażkę, lecz mają również bezpośredni, negatywny i niszczący wpływ na gospodarkę, a tym samym na standard życia społeczeństwa.

Zamożność kraju jest wprost proporcjonalna do poziomu edukacji społeczeństwa oraz do średniego IQ jego obywateli. I nie szukaj tej wiedzy u finansistów. Oni wiedzą na ten temat tyle co ty.

Bankowiec tego nie wie, a bankier Ci o tym nie powie.
Bądź odpowiedzialny, uczciwy i sprawiedliwy.

Życzę Ci odwagi, sukcesów, własności i wolności – bo tyle wolności, ile własności.

czytaj całość »
Polski hip hop posiada wiele twarzy
Polski hip hop posiada wiele twarzy

Polski hip hop posiada wiele twarzyAutorami książki "Polski hip hop posiada wiele twarzy" są Sadi i Graff.
To dwóch pionierów polskiego hip hopu, którzy jako jedni z pierwszych zaczynali tworzyć tę subkulturę w Polsce już na początku komunistycznych lat 80., gdy wszystko było zabronione, a następnie kontynuowali jej rozwój przez 20 lat na ulicy.

Hiphopowa podróż rozpoczyna się od przedstawienia przez autorów ich biografii oraz historii legendarnej organizacji Universal Zulu Nation w Polsce, aby czytelnik miał świadomość, że wiedza zawarta w książce pochodzi ze źródła, a nie z kałuży.

Następnie poznamy początki kultury hip hop w Polsce czyli lata 80., historię polskiego breakdance oraz trzy jego pierwsze generacje, historie jednej z pierwszych polskich b-girls, zarys historii polskiego graffiti, realia polskiego hip hopu lat 90., historię polskiej muzyki rap i jej transformację, a także jak rodził się polski hiphopowy DJ-ing.

Dowiemy się, gdzie naprawdę  hip hop ma swoje korzenie i kiedy datuje się jego powstanie, jak jest idea, filozofia oraz jakie są zapomniane wartości kultury hip hop jako subkultury ulicznej, na czym polega hiphopowa świadomość, jakie są poszczególne szkoły hip hopu, a także jak po wielu latach istnienia i rozwoju wygląda hip hop na tle innych subkultur.

"Polski hip hop posiada wiele twarzy" to pierwsza na świecie książka odsłaniająca ukrywany przez media prawdziwy obraz międzynarodowej, hiphopowej organizacji Universal Zulu Nation, która od wielu lat jako socjalno-religijny gang mający znamiona sekty pod pretekstem propagowania pokoju, szacunku, jedności oraz innych wartości stosuje hip hop do rozpowszechniania kontrowersyjnej filozofii islamu na całym świecie, tworząc swoje oddziały w różnych krajach.


Niniejsza publikacja porusza wiele innych zagadnień i zawiera refleksje na tematy związane z kulturą hip hop.
To polska hiphopowa świadomość, która poprzez swoją treść bezdyskusyjnie zapisuje fundamentalną część historii polskiego hip hopu. Siłą tego niezależnego wydania jest potężna dawka niepublikowanej wcześniej wiedzy bez cenzury, opartej na faktach, których nie w innych tego typu drukowanych źródłach, a nawet w internecie.

Dlatego nie przegap możliwości bycia uświadomionym i przeczytaj tę nietuzinkową lekturę, która na polskim rynku książkowym w swojej dziedzinie jest bezkonkurencyjna.

Hirek Wrona:

"Warto mieć wiedzę o legendach i pionierach hip hopu. Nie tylko po to by móc za jakiś czas opowiadać swoim dzieciom, ale przede wszystkim by być świadomym potężnej pozycji tej kultury pod koniec XX i w pierwszych dekadach XXI wieku".

czytaj całość »
Nekrowersum
Nekrowersum

Nekrowersum„Nekrowersum” opowiada historie zwyczajnych ludzi, których łączy jeden drobny szczegół: wszyscy popełnili błąd, za który ktoś inny musiał zapłacić wysoką cenę.

To, co miało być końcem, dla nich okazuje się dopiero początkiem czegoś mrocznego, nieznanego i bezkresnego.
Wiedza, którą posiadają, nie wystarcza, aby zrozumieć sens życia i śmierci.

Okazuje się, że świat, jaki znali, nie jest jedyny, a w życiu i po nim nic nie dzieje się bez przyczyny.

On jest jednym z nich i uparcie szuka odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania, które być może na zawsze pozostaną bez odpowiedzi.

czytaj całość »
Ktoś wyjątkowy
Ktoś wyjątkowy

Ktoś wyjątkowyRóża i Karol przyjaźnią się, odkąd sięgają pamięcią.

Dzielą się zarówno szczęśliwymi chwilami, jak i tymi smutnymi.
Mogą na sobie polegać w każdej sytuacji. Z dnia na dzień zaczynają czuć do siebie coś więcej niż tylko przyjaźń...
Karol ma jednak opinię kobieciarza.

Ale czy słusznie?

I czy wobec tego Róża  może być spokojna, że nikt jej go nie odbierze?

Czy od przyjaźni do miłości jest bardzo cienka nić?

czytaj całość »
Mój Zwierzyniec i jego genius loci
Mój Zwierzyniec i jego genius loci

Mój Zwierzyniec i jego genius lociTo niezwykły pamiętnik pisany językiem poezji. Autorka wraca do miejsc, w których spędzała dzieciństwo.

Zwierzyniec – magiczne miasto-ogród – jest kanwą do opisu ludzi i przyrody.

Jak w obrazach Chełmońskiego – świetnie uchwycona atmosfera i przedstawione detale.

Można czytać ten tomik, w duszy odtwarzać swoją opowieść i pogodnie akceptować życie i przemijanie.

czytaj całość »
Wesołe wiersze i smutne fraszki
Wesołe wiersze i smutne fraszki

Wesołe wiersze i smutne fraszkiStefan Tycjan Tyczyna – urodził się w 1954 roku w Łaziskach Górnych, ale od blisko 30 lat mieszka poza krajem.

Po swoich debiutanckich publikacjach w prasie krajowej, jak też w literackiej prasie niemieckiej i angielskiej został w 1997 roku finalistą Europejskiego Konkursu Fundacji „Pegaz” z Hamburga.

W 2001 roku kilka jego wierszy zamieszczono w milenijnej amerykańskiej edycji Antologii poezji emigracyjnej. Jego liryki znalazły się również w antologii Być pisarzem i poetą – Proza i poezja 2000 (Gliwice–Frankfurt), w antologii Wierszobranie.
Słowa wypuszczone na wolność.

Wybór wierszy poetów na emigracji (Katowice 2010) oraz w Antologii poetów polskich 2017 (Warszawa 2017).

Jest autorem siedmiu tomików poetyckich wydanych w Polsce i w Niemczech: Pomiędzy listami (Gliwice–Frankfurt 1999),
Pomiędzy wiekami (Gliwice–Frankfurt 2000),
Pomiędzy światami. Wiersze (Gliwice–Frankfurt 2002),
Wiersze wybrane i nowe (Mikołów 2003),
Postscriptum (Gliwice–Frankfurt 2007),
Niebieski Nieobecny.

Wiersze (Brzezia Łąka 2012),
Pomiędzy nami... (Brzezia Łąka 2015).

Od wielu lat jest członkiem Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (Londyn) oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (Oddział Katowice).
Więcej informacji dotyczących autora i jego twórczości można znaleźć na stronie internetowej
www.stefantyczyna.eu

czytaj całość »
W podróży do siebie
W podróży do siebie

W podróży do siebieJest to również opowieść o ułamkach chwil, sekund, milisekund, małych, a jednak wielkich rzeczach, zdarzeniach, które – jeśli jesteśmy wnikliwi – mogą zmienić na dobre tory naszego myślenia i to, co się wydarza wokół nas.

Pomimo tego, iż wydają nam się w momencie trwania zbędne czy nawet nieprzyjemne, mogą nadać pięknych barw naszemu istnieniu.


Wystarczy tylko rzucić rękawicę pod stopy życia i podjąć wyzwanie „jazdy na biegu, którego jeszcze nie było”.

czytaj całość »
Mały świat
Mały świat

Mały światWierszyki z książeczki pt. „Mały świat” Mariusza Szwondera (surdopedagoga i polonisty) są po prostu wdzięczne.
Rozbudzają wyobraźnię dziecka, poszerzają zasób jego słownictwa, zaszczepiają miłość do literatury, jednocześnie bawiąc.

Jestem przekonana, że nawet najbardziej wymagające maluchy będą słuchały tych krótkich historyjek z zapartym tchem, a książeczka ta z pewnością dołączy do grona ulubionych pozycji w domowej biblioteczce.

Z niecierpliwością czekam na kolejne teksty pana Mariusza Szwondera i gorąco polecam „Mały świat”.

Krystyna Czubówna

Audiobook dostępny jest na stronie:
http://www.youtube.com/c/MałyŚwiatMariuszSzwonder

czytaj całość »
List z Limbaži
List z Limbaži

List z LimbažiEla jest pięćdziesięciolatką, miłośniczką klimatów rockowych i dobrej literatury, która za sprawą kilku przypadkowych kliknięć w sieci nawiązuje niezobowiązującą znajomość przeradzającą się w rodzaj flirtu.

Zdaje sobie sprawę z lekkomyślności działania pod fałszywym imieniem, budząc w sobie zarazem impuls do przemyśleń nad swym dotychczasowym życiem: minioną wielką miłością do męża, wypalonym uczuciowo małżeństwem, monotonią egzystencji, skomplikowaną przeszłością rodziny.

Kiedy przypadkiem wychodzą na jaw oszustwa męża – zarówno zdrada, jak i kłamstwa w sprawie syna – rewiduje swe życie z jeszcze głębszą skrupulatnością, odkrywając przy okazji prawdę o swoim pochodzeniu.

Dowiaduje się również, że mężczyzna, z którym flirtowała w sieci, też oszukiwał i ostatecznie związał się z jej szaloną przyjaciółką.

W końcu Ela decyduje się na diametralne zmiany, które dodatkowo przyspieszy otrzymany przez jej matkę niespodziewany list z łotewskiego miasteczka.

Historia bohaterki to opowieść o tym, że wbrew stereotypom na zmiany nigdy nie jest za późno.

Ciekawostką może być fakt, że powieść z perspektywy kobiety napisał mężczyzna.

czytaj całość »
do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl