Tydzień z życia muchy

Dostępność: brak towaru
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Dane techniczne

okładka Miękka
isbn 978-83-8159-488-2
format 145x205
Ilość stron 192
Autor Kotowski Bogusław Marcin

Opis

Urodziłem się w Warszawie, choć tak naprawdę w Radzyminie. Ojciec zawinął mnie w prześcieradła i szybko przewiózł do szpitala na Ochocie. I tak zostałem  warszawiakiem. Nauki pobierałem na wagarach. Czytałem lektury przeznaczone dla wagarowiczów, "Myśli" Seneki, dialogi Platona i temu podobne knoty. Odkrywanie praw natury zacząłem od pisania podłych wierszy. Ofiarowałem je przyrodzie i koleżance. Prosta ekonomia wysiłku. Wkrótce pisanie marnych wierszy zastąpiłem pisaniem marnej pracy doktorskiej z filozofii. Poszukując prawdy o świecie, zostałem reporterem największego ówczesnego dziennika. Tu jednak czekała na mnie największa zagadka. Bo właściwie kiedy prawda jest bardziej wiarygodna? Kiedy zmienia się w informację? Czy wtedy, kiedy informacja zmienia się w prawdę? Tak oto powstała książka "Tydzień z życia muchy".
Bogusław Marcin Kotowski

Warszawa. Lata dziewięćdziesiąte. W redakcji sezon ogórkowy, brakuje tematów. Początkujący, choć nie najmłodszy dziennikarz stara się wygrzebać je choćby spod ziemi. Koloryzuje nic nieznaczące, drobne wydarzenia. Na Dworcu Centralnym bezdomny nagabuje go o jałmużnę – wymyśla głodówkę bezdomnych. Sąsiad nie może sprzedać działki – wymyśla zapaść na rynku nieruchomości. Ma tydzień na napisanie kilku mocno naciąganych artykułów. Towarzyszy mu mucha. Przywlókł ją do samochodu, kiedy przebrany za menela próbował namówić bezdomnych do głodówki. Jego notatka o zapaści na rynku nieruchomości wywołuje efekt domina. Wybucha ogólnokrajowy kryzys.  
Bogusław Marcin Kotowski

Opinie o produkcie (4)

20 maja 2021

Książka jest satyrą na informacje prasowe i współczesne życie. Bawi i skłania do refleksji. Gorąco polecam każdemu, kto czyta nie tylko kryminały i romanse.

21 maja 2021

Świetna książka, prześmiewcza. Główny bohater wzbudza sympatię i niechęć. Środowisko dziennikarzy i polityków trafnie opisane. Polecam

22 maja 2021

Bardzo fajna, satyryczna książka. Perypetie dziennikarza zbierającego materiały do swoich artykułów rozbawią każdego.

24 maja 2021

Książka bardzo mi się podobała, świetna na nudne wieczory. Bawi gdyż ukazuje w krzywym zwierciadle czas polskich przemian. Spodoba się nawet wybrednym czytelnikom.

do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl