Kategorie blog
Kalendarz dobrych dni 2019
Kalendarz dobrych dni 2019

 



















Od Redakcji


        Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce profesjonalnie opracowany kalendarz dobrych dni na rok 2019.
        W wydaniu tym znajdą Państwo, oprócz kalendarza chińskiego i niezbędnych informacji z zakresu astrologii chińskiej, również kalendarz gregoriański (solarny) oraz kalendarz księżycowy.
        Kalendarz ten opracowany został z myślą o szerokim gronie odbiorców. Na pewno przydatny będzie nie tylko adeptom i profesjonalistom sztuki Feng Shui (starożytnej metody poprawy jakości życia na wszystkich jego poziomach), lekarzom, terapeutom i pasjonatom zajmującym się medycyną chińską i terapią Su Dżok, ale także osobom, dla których rytm księżyca w życiu codziennym jest równie ważny jak rytm słoneczny i wiele prac oraz decyzji podejmują, opierając się na aspektach lunarnych.
        Kalendarz ten polecamy też tym z Państwa, którzy wiedzą lub przeczuwają, że powodzenie w działaniu można przewidzieć, bo wszystko ma swój czas i miejsce. I nie ma przypadkowych szans. Wszystko bowiem, co istnieje na Ziemi, przestrzega pewnych zasad.
        Nie muszą jednak Państwo poznawać tajników tych praw, jeśli chcą czerpać korzyści z nich płynące, czy to w biznesie, uczuciach, czy też w innych dziedzinach swojego życia. To dla Was właśnie został opracowany według starej chińskiej metody opis każdego dnia. Można będzie zatem wcześniej sprawdzić, czy data będzie korzystna, czy dany dzień jest „szczęśliwy” i czy na przykład decyzje podjęte w tym dniu przyniosą pomyślne efekty.
        Mamy głęboką nadzieję, że nasz kalendarz spełni Państwa oczekiwania, ułatwi życie, złagodzi porażki lub przed nimi ochroni i wymiernie przyczyni się do Państwa sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Z poważaniem
Redakcja   




 


SPIS TREŚCI

• Ogólne objaśnienia do kalendarza / 4
• Kalendarz solarny – urzędowy (wprowadzenie) / 5
• Kalendarz księżycowy (wprowadzenie) / 5
• Kalendarz akupunktury i akupresury Su Dżok (wprowadzenie) / 6
• Filary medycyny chińskiej / 7
• Kalendarz chiński według Feng Shui (wprowadzenie) / 9
• Rok 2019 według Feng Shui – podstawowe informacje, wykresy / 12
• Kalendarz na każdy dzień / 22





Ogólne objaśnienia symboli i wpisów występujących w kalendarzu


–4–




KALENDARZ SOLARNY – URZĘDOWY

        Zawiera podstawowe informacje, takie jak: data, dni świąteczne, imieniny, pora wschodu i zachodu Słońca dla każdego rozpoczynającego się tygodnia (poniedziałku) według czasu urzędowego (tzn. z uwzględnieniem czasu letniego i zimowego), aktualne położenie Słońca w znaku zodiaku, data początku i końca czasu letniego.
        Natura tak została stworzona, że pierwszym, najważniejszym rytmem, według którego żyjemy i którego musimy przestrzegać, jest rytm słoneczny. Jeśli w jakimś stopniu koliduje on z rytmem księżycowym, bo ten byłby najkorzystniejszy np. za dziesięć dni, to pierwszeństwo zawsze dajemy cyklowi słonecznemu. To jest bardzo ważna reguła, o której koniecznie należy pamiętać. Słońce jest symbolem naszego świadomego Ja.

 

KALENDARZ KSIĘŻYCOWY

        Zawiera podstawowe informacje, między innymi: jaka jest doba księżycowa, w jakiej fazie znajduje się Księżyc, godzinę wschodu i zachodu Księżyca, dokładną godzinę pełni, nowiu i kwadr (z uwzględnieniem czasu letniego i zimowego), aktualne położenie Księżyca w znaku zodiaku oraz godzinę przejścia do kolejnego znaku.
        Księżyc jest najbliższym Ziemi ciałem niebieskim i mocno oddziałuje na naszą planetę. Decyduje o szybkości wzrostu roślin, krążeniu soków, zachowaniu zwierząt, bywa odpowiedzialny za stany emocjonalne ludzi. Rządzi płynami, wodą, płodnością, nastrojami, podświadomością, osobowością itd. Wpływ Księżyca uważa się za niemal równie ważny, jak działanie Słońca.
        Najsilniejszy wpływ na wszystkie poziomy życia na Ziemi wywierają cztery podstawowe fazy Księżyca:
NÓW jest doskonałym czasem do pozbywania się tego co zbędne, przeprowadzania postów, zabiegów odtruwających i oczyszczających, rzucania nałogów oraz rozpoczynania nowych projektów. Nie poleca się natomiast zabiegów chirurgicznych oraz wysiewów, sadzenia i przesadzania roślin. DZIEŃ 1
   KWADRY I    3 KWADRY: nie poleca się w tych dniach siewu i sadzenia roślin.
PEŁNIA: w czasie tej fazy wiele osób odczuwa niepokój, wzrasta liczba wypadków i aktów przemocy. Zioła wówczas zbierane mają najsilniejsze działanie. W czasie pełni należy być bardzo uważnym i czujnym, nie poddawać się zabiegom chirurgicznym (o ile to możliwe). Raczej nie przeprowadzać siewu i sadzenia roślin.
 KSIĘŻYC MALEJĄCY (od pełni do nowiu). Soki spływają w dół. Dobry czas na diety oczyszczające, odtruwające, odchudzające, a także na przeprowadzanie zabiegów chirugicznych. Jest to najlepszy czas do sadzenia i siewu roślin wieloletnich owocujących pod ziemią, przesadzania bylin i roślin cebulowych. Świetny czas na zbiór roślin owocujących pod ziemią.
KSIĘŻYC ROSNĄCY (od nowiu do pełni). Jest to czas wzrostu, a zatem dobry moment na rozpoczynanie nowych działań, projektów. W tym czasie wszystkie soki idą w górę, organizm ma zwiększone właściwości absorpcyjne. Warto przeprowadzać wszelkiego rodzaju diety odmładzające i odżywczo-regenerujące. Łatwo wówczas również przytyć. Jest to najodpowiedniejszy czas do siania, sadzenia roślin jednorocznych, szczególnie tych, które wydają plony nad ziemią. Korzystny również do przesadzania drzew owocowych, zbierania nadziemnych plonów i ziół liściowych.

–5–



TRYGONY




 KALENDARZ AKUPUNKTURY I AKUPRESURY SU DŻOK


        Zawiera informacje o energetyce miesiąca i dnia według medycyny chińskiej, które ułatwiają diagnozę i wybieranie odpowiednich dni na zabiegi akupunkturowe i terapeutyczne.
        Su Dżok jest terapią naturalną, wywodzącą się z medycyny chińskiej. To połączenie takich metod medycyny naturalnej, alternatywnej czy holistycznej, jak:
        – akupunktura (technika medycyny Wschodu, polegająca na nakłuwaniu odpowiednich punktów akupunkturowych, zlokalizowanych wzdłuż tzw. meridianów, czyli linii czy południków energetycznych, zgodnie z koncepcją wyrównywania potencjałów energetycznych);
        – akupresura czy refleksoterapia (tradycyjna metoda leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny ludowej; masaż odpowiednich receptorów odblokowuje przepływ energii Chi i – zgodnie z koncepcją Yin i Yang – prowadzi do zrównoważenia energii Chi);
        – magnetoterapia Su Dżok (leczenie magnesami);
        – nasionoterapia Su Dżok (leczenie nasionami);
        – koloroterapia Su Dżok (leczenie kolorami);
        – leczenie moksami, minimoksami i mikromoksami (leczenie ciepłem).

–6–




        Su Dżok praktykują lekarze wielu specjalności (np. lekarze akupunkturzyści czy lekarze homeopaci), fizjoterapeuci, masażyści, bioenergoterapeuci oraz ludzie niezwiązani z medycyną, którzy poprzez samoleczenie pragną pomóc sobie i swoim bliskim. (Więcej informacji o terapii Su Dżok na stronie internetowej www.szkolenia.sujok.pl).

FILARY MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Niebiańskie Pnie (lub dziesięć pni) to dziesięciostopniowy system cykliczny używany w chińskiej filozofii, medycynie, alchemii i astrologii. W filozofii łączą się ściśle z pojęciami Yin i Yang oraz z Teorią Pięciu Pierwiastków.


Tien Kang – Niebiańskie Pnie


lp. Niebiański
Pień
 Nazwa chińska Jakość Element Narząd
1 Jia Yang Drzewo Pęcherzyk żółciowy
2 Yi Yin Drzewo Wątroba
3 Bing Yang Ogień Jelito cienkie
4 Ding Yin Ogień Serce, osierdzie
5 Wu Yang Ziemia Żołądek
6 Ji Yin Ziemia Śledziona
7 Geng Yang Metal Jelito grube
8 Xin Yin Metal Płuca
9 Ren Yang Woda Pęcherz moczowy
10 Gui Yin Woda Nerki

Di Zhu – Ziemskie Konary


lp. Ziemski
Konar
Nazwa
chińska
Ziemski
Konar
Maksimum
energii w meridianie
w cyklu dobowym
Meridian
1 Zi Szczur Godz. 23–1 Pęcherzyka żółciowego
2 Chou Bawół Godz. 1–3 Wątroby
3 Yin Tygrys Godz. 3–5 Płuc
4 Mao Zając Godz. 5–7 Jelita grubego
5 Chen Smok Godz. 7–9 Żołądka
6 Si Wąż Godz. 9–11 Śledziony i trzustki
7 Wu Koń Godz. 11–13 Serca
8 Wei Koza Godz. 13–15 Jelita cienkiego
9 Shen Małpa Godz. 15–17 Pęcherza moczowego
10 You Kogut Godz. 17–19 Nerek
11 Xu Pies Godz. 19–21 Osierdzia
12 Hai Świnia Godz. 21–23 Potrójnego ogrzewacza

–7–




Teoria Pięciu Elementów. Według filozofii chińskiej świat materialny (Wszechświat) składa się z kilku podstawowych pierwiastków. Różne proporcje, w jakich występują one w rozmaitych obiektach i substancjach, odpowiadają za złożoność świata materialnego, a sposoby, w jakie reagują one ze sobą, mają wyjaśniać przemiany w tym świecie. Chińczycy wyróżnili pięć żywiołów: wodę, ogień, drzewo, metal i ziemię.
        W Chinach transformację żywiołów postrzega się w ten sposób: ogień trawi drzewo, popiół zamienia się w ziemię, w ziemi formują się metale i inne minerały, gdy się je rozpuści powstaje woda, która jest pożywieniem drzewa, a ono następnie jest trawione przez ogień itd.


Oznaczenia Su Dżok


Symbol
Su Dżok
Element Energia Jakość Narząd
K Drzewo Wiatr Yang Pęcherzyk żółciowy
L Drzewo Wiatr Yin Wątroba
F Ogień Ciepło Yang Jelito cienkie
E Ogień Ciepło Yin Serce
C Ziemia Wilgoć Yang Żołądek
D Ziemia Wilgoć Yin Śledziona, trzustka
B Metal Suchość Yang Jelito grube
A Metal Suchość Yin Płuca
G Woda Zimno Yang Pęcherz moczowy
H Woda Zimno Yin Nerki

–8–


 


lp. Ziemski Konar Symbol
Su Dżok
Maksimum
energii w meridianie
w cyklu dobowym
Meridian Minimum
energii w meridianie
w cyklu dobowym
1 k Godz. 23–1 Pęcherzyka żółciowego Godz. 11–13
2 l Godz. 1–3 Wątroby Godz. 13–15
3 a Godz. 3–5 Płuc Godz. 15–17
4 b Godz. 5–7 Jelita grubego Godz. 17–19
5 c Godz. 7–9 Żołądka Godz. 19–21
6 d Godz. 9–11 Śledziony i trzustki Godz. 21–23
7 e Godz. 11–13 Serca Godz. 23–1
8 f Godz. 13–15 Jelita cienkiego Godz. 1–3
9 g Godz. 15–17 Pęcherza moczowego Godz. 3–5
10 h Godz. 17–19 Nerek Godz. 5–7
11 i Godz. 19–21 Mózgu Godz. 7–9
12 j Godz. 21–23 Rdzenia kręgowego Godz. 9–11


KALENDARZ CHIŃSKI WEDŁUG FENG SHUI

        Według Feng Shui wybór pomyślnej daty konkretnego działania to przede wszystkim unikanie działania w dni niekorzystne.
       
        Kalendarz zawiera m.in.: roczny wykres Wędrującej Gwiazdy, miesięczne wykresy Wędrującej Gwiazdy, oznaczenia dni według Shi Er Zi Shen (Dwunastu Urzędników), roczne i miesięczne strefy działań energii zwanych: Tai Sui (Wielki Książę Jowisz), Sui Po (Niszczyciel Roku), Yue Po (Niszczyciel Miesiąca), San Sha (Trzy Zabójstwa), Wu Hwang (Pięciu Żółtych Morderców); miesiące i dni lunarne według tysiącletniego kalendarza chińskiego, Niebiańskie Pnie i Ziemskie Konary, zaznaczone dni, w czasie których powinno się być szczególnie uważnym i nie wykonywać wyszczególnionych działań.
        W Chinach kalendarz uważany był za święty dokument uroczyście ogłaszany przez cesarza. Charakterystyczną jego cechą jest sposób oznaczania dat. Nie ma w nim bowiem ciągu numeracji, lecz kolejnym latom (miesiącom, dniom) nadaje się nazwy według określonego systemu. Nazwa każdego roku (miesiąca, dnia) składa się z dwóch członów.
        Pierwszy człon nosi nazwę jednego z dziesięciu Niebiańskich Pni, a drugi – jednego z dwunastu Ziemskich Konarów.

–9–






Tien Kang – Niebiańskie Pnie


 

do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl