Kategorie blog
Moje życie. Moje zasady
Moje życie. Moje zasady

DOGANIAJ MARZENIA KAŻDEGO DNIA
KOCHAJ SIEBIE, BĄDŹ SZCZĘŚLIWY DLA SIEBIE


Bo wszystko, co piękne, masz w sobie


♥BO WSZYSTKO, CO PIĘKNE,
JEST WE MNIE I PRZY MNIE♥

♥NAJWAŻNIEJSZY W ŻYCIU
JEST PIERWSZY KROKKSIĄŻKĘ TĘ DEDYKUJĘ MOIM NAJUKOCHAŃSZYM SYNKOM, KRYSTIANOWI I ARKOWI, BY WIEDZIELI, ŻE W ŻYCIU TRZEBA TWARDO STĄPAĆ PO ZIEMI, ŻE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE, ŻE WARTO JEST MIEĆ MARZENIA I CELE ORAZ ODWAGĘ.Na zawsze dla was
Kochająca Mama


        PODZIĘKOWANIE


        Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy mieli ogromny wpływ na mnie i na powstanie mojej książki.
        Dziękuję szczególnie Katie Wiklinski i Evie Osoch, które zachęciły mnie do pisania i dodały mi siły.
        Podziękowania dla Radosława Tokarza za wiarę we mnie. Dziękuję również moim wszystkim znajomym, kolegom i koleżankom, Barbarze Starczyk, Januszowi Paulowi, Grzegorzowi Drozdowskiemu, Wiolecie Siedleckiej, mojej szefowej Bożenie Łojek, Magdalenie Stopce, Marzenie i Darkowi Kuźmiakom, Ryszardowi Skrzyniarzowi, Żanecie Józefowicz, Uli i Maćkowi Górskim, Małgorzacie Janczarek, którzy zawsze są pomocni, za każdym razem doradzą i wysłuchają. Szczególne i najserdeczniejsze podziękowania składam swojej mamie, która jest zawsze przy mnie, która pomaga mi w życiu codziennym, która mnie wspiera, daje szanse na rozwijanie się. Mamo, dziękuję Ci za cierpliwość, troskę oraz trud włożony w wychowanie moich dwóch skarbów. Dziękuję również mojej przyjaciółce Joannie Adamczuk, która zawsze mnie mobilizuje, wspiera i inspiruje.

Anita

        WSTĘP

        TO MÓJ ŚWIAT, MOJE PRZEMYŚLENIA, MOJE ZASADY I MOJE ŻYCIE. MOJE LEPSZE JUTRO, BO NIC NIE DZIEJE SIĘ BEZ PRZYCZYNY I NIE MA ZNACZENIA, W JAKIM MIEJSCU TERAZ JESTEŚ, CZY JESTEŚ BOGATY, CZY BIEDNY. TO, JAK POSTĘPUJESZ Z INNYMI, ŚWIADCZY O TYM, JAKIM CZŁOWIEKIEM JESTEŚ. TRAKTUJ LUDZI TAK, JAK TY CHCESZ BYĆ TRAKTOWANY.

Anita10                                                                           Anita Aneta Osmola-Suszek        Był taki czas w moim życiu, kiedy opinia innych była dla mnie tak ważna jak tlen dla topiącej się osoby. To było bardzo szkodliwe. Zastanawiałam się, czy ludziom się spodoba to, co robię. Czy to, co mówię, jest wystarczająco dobre, by zaimponować innym. Przez takie podejście mnóstwo moich marzeń legło w gruzach, zeszło na dalszy plan… dziś może już nie do zrealizowania.
        Z czasem nauczyłam się, że jednak warto nieco odpuścić. Dostrzegłam, że takie zamartwianie się to strata czasu i energii. Nie, nie uważam, że każdy powinien być sobą – zwłaszcza wtedy, gdy jesteś dupkiem, bankrutem, leniuchem albo wpadłeś w inne bagno. Nie możesz być dalej tym, kim jesteś, bo to Cię zniszczy! Musisz zmienić swoje przekonania, to, co mówisz, to, co robisz, a wszystko po to, żeby osiągnąć nowe, lepsze rezultaty. W życiu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi, które już masz w ręku. Jeśli jesteś tak przerażająco pusty, że nie możesz posłać komuś jednego promyka szczęścia i odrobiny szczerego uznania, nie oczekując niczego w zamian, jeśli twoje serce nie jest większe od kwaśnego, dzikiego jabłka, to naprawdę jesteś człowiekiem bez serca.

AnitaNY78Moje życie, moje zasady                                                                                11        Zdrowa miłość do samego siebie oznacza, że nie czujemy przymusu, aby tłumaczyć się przed sobą lub innymi, dlaczego jedziemy na wakacje, dlaczego śpimy dłużej, dlaczego kupujemy sobie nowe buty, dlaczego rozpieszczamy siebie od czasu do czasu. Czujemy się komfortowo, robiąc rzeczy, które dodają wartości i piękna do naszego życia. Trzeba być zawsze uważnym i świadomym. Wszystko ma swój czas i tempo. Nawet jeżeli masz jakąś „niedoskonałość”, to wiedz, że wszystko jest po coś. Zastanów się, co masz przez to zrozumieć, co dostrzec, za co być wdzięcznym. Zawsze wybieraj skupienie na miłości i dobru, bo to dwie wartości stałe w życiu.

Anita78NY12                                                                           Anita Aneta Osmola-Suszek        Jestem dobrą dziewczyną ze swoimi nawykami, bo ciągle wplątuję się w historie, które mnie nie dotyczą, bagatelizując istotne dla mnie rzeczy. Niewiele potrzebuję od życia, a ono tak wiele ode mnie wymaga. Miłość uważam za największą siłę, zaufanie za największy przejaw odwagi. Za tymi, których kocham, pójdę w ogień, ale jeśli mnie ktoś zrani, to tym ogniem spalę za sobą wszystkie mosty.

ANITA78NYMoje życie, moje zasady                                                                                13        Nie unikniesz złych rzeczy w swoim życiu i często nie masz na nie żadnego wpływu, ale masz wybór, czy pozwolisz, aby to Cię zabiło, czy by uczyniło Cię silniejszym.
        Pamiętaj, że wszystko jest po coś. Nic nie dzieje się bez przyczyny.
        Nikt nie przychodzi i nie odchodzi ot tak sobie.
        Każdy ma jakąś rolę: mniejszą lub większą.
        Dziś wiem, na co mnie stać i ile bólu jestem w stanie znieść. Dziękuję każdej osobie, dzięki której mogłam to sobie uświadomić.

ANITA78NY14                                                                           Anita Aneta Osmola-Suszek        Wiara, nadzieja, miłość to trzy podstawowe wartości i najważniejsze uczucia. Nadzieja pomaga przetrwać trudne sytuacje. Wiara pomaga zrozumieć coś, czego nie potrafimy pojąć, a dokładniej to przekonanie, pewność, że coś jest prawdą, że coś jest słuszne, ufność, że coś się spełni, wierzenie w coś. Dzięki niej stąpamy po ziemi, staramy się przetrwać najgorsze dni, zapominamy o tragediach dnia codziennego. Miłość uczy nas zrozumienia, cierpliwości, pojednania i poświęcenia. Ze wszystkich darów Boga te uczucia są najbardziej ukryte, ale jednocześnie najsilniejsze. Przez życie idziemy zawsze z małym światełkiem w sercu, które z czasem się powiększa i świeci coraz jaśniej – jest to nadzieja, pomaga ona przetrwać trudne, ciężkie sytuacje. Życie bez wiary, nadziei i miłości jest płytkie, nieważne i bez sensu. Żyjemy własnym rytmem, nadajemy lepszy sens istnieniu. Człowiek, w którego sercu mają swoje miejsce wiara, nadzieja i miłość, łatwiej idzie przez życie. Taka osoba jest bardziej wytrwała, lepiej przeżywa ekstremalne sytuacje, jest silniejsza psychicznie, gdyż ma jakiś cel, do którego dąży i choć na jej drodze często bywają przeszkody, pokonuje je. Ludzie bez tych uczuć są puści i podatni na złe wpływy, nie wykazują szacunku dla drugiego człowieka i są mało tolerancyjni.

#ANITA78NY#
do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl