Cena
-
od
do
Czy można lepiej… O błędach i nie tylko
Siergij Duriagin urodził się 11.12.1982 r. we Lwowie w Ukrainie. Ukończył Szkołę Średnią nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie, następnie dostał się na Akademię Medyczną im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Po zakończeniu edukacji na wydziale lekarskim i otrzymaniu dyplomu lekarza, odbyciu stażu podyplomowego oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku Lekarskiego Egzaminu Końcowego i odbyciu 6-letniego szkolenia otrzymał tytuł specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii, po czym związał się z WSZ w Koninie, gdzie nadal pracuje.
Prywatnie mąż kochającej żony Lucyny, ojciec dwóch córek Igi i Gai i posiadacz trzech psów.
Miłośnik wysokich gór – alpinista, był na dwudziestu czterotysięcznikach. Zaangażowany w pomoc walczącej o wolność ojczyźnie. Wielbiciel mocnych metalowych brzmień.
Ceniony lekarz, uczynny sąsiad, oddany przyjaciel.
Co łączy zawalenie się mostu Tacoma z zatonięciem promu Estonia, zderzeniem się dwóch Boeingów 747 na Teneryfie i eksplozją w elektrowni atomowej w Czarnobylu? Do tych tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w wyniku splotu niefortunnych zdarzeń, błędów w komunikacji i nadmiernej wiary ludzi we własną nieomylność. Autor niniejszej książki jednak na tym nie poprzestaje. Przedstawia także różne wydarzenia z dziejów medycyny wynikające z błędnych przekonań i ludzkich omyłek. Ale nie szuka winnych, takie zachowanie jest domeną „kultury winy”, z którą pora już zerwać. Autor szuka innych rozwiązań, postuluje, by spróbować znaleźć przyczynę, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Właśnie takie postępowanie określa „kultura sprawiedliwego traktowania”, która mówi o odpowiedzialności i ujawnianiu błędów, nie o karaniu, tylko o szukaniu nowych rozwiązań, aby do podobnych błędów i pomyłek nie dochodziło w przyszłości.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Skamieniałości z oolitu balińskiego. Historia niezwykłego XIX-wiecznego odkrycia geologicznego
Opis odkrycia owianego legendą, geologiczna podróż w nieznane, paleontologiczny skarbiec informacji, pozycja obowiązkowa zarówno dla wszystkich ciekawych świata amatorów, jak i dla początkujących paleontologów.
Marek Mazur – paleontolog pasjonat przemierzający Jurę Krakowsko-Częstochowską od ponad 25 lat. Współorganizator kilku wystaw paleontologicznych, propagator wiedzy o polskiej jurze. Prowadzi edukacyjną stronę jurassicammonites.pl.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
XX wiek. Zapiski z książek naukowców
Na treść tej książki składa się ponad dwieście pięćdziesiąt zapisków-cytatów ponad trzydziestu naukowców, w większości fizyków. Cytaty te wybrane są z książek przez nich napisanych lub przez ich bibliografów. Wymagało to przeglądu około dziesięciu tysięcy stron druku. Powstał zbiór poglądów i opisów odkryć naukowych dokonanych przez fizyków w XX wieku (z wychyleniem na wieki sąsiednie) oraz ich poglądów na problemy ogólnoludzkie.
Ten zbiór cytatów naukowców, po uporządkowaniu w rozdziały problemowe, przedstawia różne opinie naukowców na problem każdego rozdziału. Rozdziały zakończone są komentarzem obrazującym różnorodność poglądów. Książka ma charakter popularnonaukowy.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Z pingwinami na kraniec świata, czyli Biały Ląd w filatelistyce
„Piękna jest puszcza zamarzłych fal w dzień cichy, jasny, mroźny! Niebo, niby dzwon z kryształowego błękitu, mieniący się fioletem, zdobny w śnieżne lśniące paprocie subtelnych chmur lodowych, co z dwóch przeciwnych krańców widnokręgu zdają się wyrastać niby bukiety olbrzymiego szronu”.
Ten opis wyszedł spod pióra naszego pierwszego polarnika Antoniego Dobrowolskiego, który zauroczony groźnym pięknem Antarktyki pozostawił w swoich dziennikach tak niezwykle sugestywne wrażenia.
Zapraszam na filatelistyczną wędrówkę po krainie skutej lodem w towarzystwie władców Białego Lądu – pingwinów cesarskich oraz ich kuzynów.
Podążymy śladem odkrywców, ludzi, którzy w pogoni za swoimi marzeniami poszerzali horyzonty wiedzy o naszej planecie. Pozostawili oni po sobie listy, które stały się przedmiotem kolekcjonerskim. W ten sposób powstała filatelistyka polarna, której tajniki pragnę przedstawić. Przed nami niezwykła filatelistyczna przygoda na lądzie i wodach Antarktyki.
Andrzej Szostak Andrzej Szostak – emeryt, wykształcenie średnie. Od kilkunastu lat z zamiłowania filatelista specjalizujący się w filatelistyce polarnej. Autor ponad 130 artykułów zamieszczonych w pismach filatelistycznych, takich jak „Filatelista”, „Tematyk”, oraz amerykańskim „Ice Cape News”, poświęconych tematyce polarnej.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin