Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Religie i wyznania

Człowiek zwyczajny wobec Boga. Esej o sprawach podstawowych

Człowiek zwyczajny wobec Boga. Esej o sprawach podstawowych
Człowiek zwyczajny wobec Boga. Esej o sprawach podstawowych

Czy wszechświatem rządzi przypadek?
Czy ewolucja eliminuje Boga?
Czy nauki Cieśli z Nazaretu są nowatorskie?
Czy teoria o kradzieży ciała Nazarejczyka ma uzasadnione podstawy, które zaprzeczałyby zmartwychwstaniu?
Czy nauki nowotestamentowe przystają do realnego życia?
Czy rewolucja informatyczno-medialna osłabia relacje interpersonalne oraz stosunek człowieka wobec Boga?

„Ateiści, a w mniejszym stopniu agnostycy, raczej w sporze niż dyskusji z wierzącymi, jako broni atomowej używają darwinowskiej teorii ewolucji. Arsenał ten ciągle jest udoskonalany, a siła rażenia ma być bezwzględna. Jednocześnie w sferze publicznej istnieje przekonanie, że teoria ogłoszona przez Darwina była decydującym ciosem zadanym, mocno osłabionej duchem oświecenia, wierze w Boga Stworzyciela. Czy słusznie?”
„Przy niniejszej refleksji przyjąłem następujące oczywiste założenie: Jezus objawił się w świecie rzeczywistym, w świecie z niezmiennymi prawami przyrody, z określonym dorobkiem cywilizacyjnym, zachodzącymi procesami politycznymi, ekonomicznymi i społecznymi, w świecie z taką, a nie inną naturą człowieka, gdzie jest wiele okrucieństwa, niesprawiedliwości, chorób, katastrof przyrodniczych lub wywołanych przez działalność człowieka, ale i w świecie, gdzie jest prawda, dobro i piękno”.
Człowiek zwyczajny wobec Boga. „Z tej perspektywy – a nie naukowca specjalisty, teologa lub filozofa – podjąłem rozważania. Są one proste i ‒ mam nadzieję ‒ interesujące, nie zawierają bowiem rozbudowanych, karkołomnych konstrukcji intelektualnych. Nie próbowałem używać języka filozoficznego rodem z Immanuela Kanta (zresztą nie mam nawet namiastki takich zdolności). Oczywiście swoje wnioski wywodzę, posiłkując się dorobkiem wielkich myślicieli i autorytetów z różnych dziedzin, jednakże starałem się je przedstawić w sposób najbardziej syntetyczny”.

Łukasz Jerzy Duda (ur. 1981 r.), z wykształcenia prawnik i politolog, od 2005 r. związany z branżą prawniczą, od 2013 r. wykonuje zawód adwokata. Pasjonat historii, filozofii, literatury. Uwielbia piłkę nożną.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

45,90 zł

egz.

Modlitwa cudów w praktyce. Kurs duchowości

Modlitwa cudów w praktyce. Kurs duchowości
Modlitwa cudów w praktyce. Kurs duchowości

Jeśli od zawsze chciałeś przekonać się o istnieniu Boga, porozmawiać z Nim jak z drugą osobą na wzór Świętych i czynić Jego cuda, to „Modlitwa cudów w praktyce. Kurs duchowości” jest właśnie dla Ciebie!
O istnieniu i działaniu Boga można przekonać się empirycznie – ale w sposób duchowy. Nic tak nie buduje wiary, jak doświadczanie realnej rozmowy z Bogiem i tego, że poprzez ten duchowy kontakt czyni On cuda w życiu Twoim i innych ludzi. Dzięki tej książce nauczysz się skłaniać swoje Duchowe Serce, by szukało i dotykało Boga „choćby po omacku, bo rzeczywiście jest On niedaleko od każdego z nas. W nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (Dz 17, 24–28). „Bóg jest duchem, stąd też ci, którzy Go wielbią, winni to czynić w Duchu i w prawdzie” (J 4, 24). „Ten, kto łączy się z PANEM, jest z Nim jednym duchem” (1 Kor 6, 17), a więc może bezpośrednio rozmawiać z Bogiem i czynić cuda Ducha Świętego. Ty również! Po prostu zacznij to robić!
Kurs powstał z inspiracji książką brata Filipa „Skuteczna modlitwa. Przewodnik”. Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski w oficjalnej korespondencji zwrócił się do brata Filipa następującymi słowami:
„[Książka „Skuteczna modlitwa. Przewodnik” zawiera] wiele bardzo ważnych, ciekawych i trafnych treści” […]. Osobiście bardzo dziękuję za wiele duchowych podpowiedzi i spostrzeżeń zawartych w publikacji”.

Zapraszam Cię serdecznie do lektury moich książek oraz na prowadzony przeze mnie kurs duchowości chrześcijańskiej - brat Filip (Cezary Mordarski): ewangelizator, apostoł chrześcijańskiej duchowości.

Książka „Modlitwa cudów w praktyce. Kurs duchowości” jest dostępna w postaci drukowanej i jako e-book. Ćwiczenia duchowe z kursu duchowości są dostępne oddzielnie jako audiobook (doskonałe uzupełnienie i narzędzie kursu).
„Skuteczna modlitwa. Przewodnik” jest dostępny w postaci książki drukowanej oraz jako e-book i audiobook.
Audiobooki prezentują mistrzowską oprawę muzyczną i lektorski kunszt, czyta je znakomity aktor, doktor sztuk teatralnych Paweł Ciołkosz, są one nie tylko wspaniałymi słuchowiskami, ale przede wszystkim to fenomenalne, charyzmatyczne przewodniki po świecie duchowości chrześcijańskiej.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

59,00 zł

egz.

Moja droga do świętości

Moja droga do świętości
Moja droga do świętości

Postaw Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu, a zobaczysz cuda i uzdrowienia na miarę Jego możliwości. Historia człowieka, który nie chce nikogo pouczać, ale chce tworzyć nauczycieli. Jeżeli uwierzysz w nauki Jezusa Chrystusa i dasz się oczyścić w Jego własnej krwi przelanej za ciebie na krzyżu, będziesz zbawiony. I już tutaj na ziemi zobaczysz moc Bożą objawiającą się tam, dokądkolwiek pójdziesz. Historie z życia osób opisane w tej książce oparte są na faktach. Pokazują, jak wygrać ze złem, wejść w relację ze Stwórcą i żyć w Jego obecności. Dają nadzieję na wyjście z każdej, nawet najgorszej, sytuacji życiowej, aby podążać ścieżką pełną szczęścia, miłości do ludzi i do siebie samego. Książka zawiera praktyczne porady i modlitwy, które pomagają kreować lepszą rzeczywistość, zarówno duchową, jak i tę materialną. Doświadczenia Ducha Świętego i Jego mocy, jakiej doznaje główny bohater, mogą stać się początkiem twojego nowego życia na ziemi, odbudować wiarę, że Bóg istnieje i pragnie zamieszkać w naszych sercach.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

33,00 zł

egz.

Nabierz wiary w żagle. 365 zachęcających, pocieszających i orzeźwiających rozważań

Nabierz wiary w żagle. 365 zachęcających, pocieszających i orzeźwiających rozważań
Nabierz wiary w żagle. 365 zachęcających, pocieszających i orzeźwiających rozważań

W tym szczególnym zbiorze 365 rozważań Manfred Paul z ogromnym wyczuciem oraz żywym i obrazowym językiem zwraca się do wierzących, dodając im odwagi i otuchy w praktycznie wszystkich dziedzinach życia codziennego i zmagań duchowych.
Zawarte w niniejszej książce rozważania niosą prawdziwą pomoc wszystkim tym, którzy są przygnębieni, obciążeni i zmęczeni, ale także wierzącym, którzy codziennie walczą o wiarę.
Orzeźwiający powiew emanujący z tekstów rozważań kieruje serca i umysły do Boga Ojca oraz Jego Syna, Jezusa Chrystusa, wzbudzając w czytelniku głęboką tęsknotę za intymną komunią z Bogiem.

Manfred Paul był przez 12 lat dyrektorem zarządzającym międzynarodowej organizacji misyjnej Janz Team e.V. w Lörrach oraz przez 24 lata pełnił funkcję kierownika duchowego organizacji misyjnej Werner Heukelbach w Bergneustadt. Wielu znany jest z wykładów prowadzonych w kościołach i parafiach, a także dzięki ewangelizacji, licznym publikacjom z dziedziny literatury chrześcijańskiej, poradnictwu życiowemu i duszpasterstwu oraz audycjom w Radiu Luxemburg.

Dostępność: brak towaru

Cena:

40,00 zł

Uwodziciel pięknych dusz

Uwodziciel pięknych dusz
Uwodziciel pięknych dusz

Pomysł napisania tej książki był mój, jednakże Duch Święty przypominał mi sceny i zdarzenia z mojej przeszłości, jednocześnie wybierając te właściwe do napisania tej lektury. Pomagał mi w opisywaniu zdarzeń minionych i ilekroć gubiłem wątek, tylekroć wtedy podążałem za Jego głosem, wypełniając brakujące luki. Zastanawiałem się nad celowością Jego pomocy i odpowiedź dostałem tuż pod koniec spisywania tych pięknych historii z mojego życia, kiedy to usłyszałem wyraźnie zdanie, w którym oznajmił mi: „Zakończenie należy do Mnie!”. Przeżyłem piękną przygodę podczas pisania tej książki, którą polecam wszystkim poszukiwaczom Bożej obecności.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

33,00 zł

egz.

Wpatruj się w moje oblicze i nie zastanawiaj nad niczym. Rozważania o życiu duchowym w praktyce

Wpatruj się w moje oblicze i nie zastanawiaj nad niczym. Rozważania o życiu duchowym w praktyce
Wpatruj się w moje oblicze i nie zastanawiaj nad niczym. Rozważania o życiu duchowym w praktyce

Opinia cenzora

Autorka prezentowanej pozycji podejmuje szczegółową refleksję na temat życia duchowego w praktyce z punktu widzenia psychopedagoga. Autorka usiłuje połączyć w swojej refleksji zagadnienia życia duchowego z psychoanalizą, odwołując się także do osobistego doświadczenia w dążeniu do nawiązania i pogłębiania osobowej relacji z Bogiem.
Całość prezentowanej pracy obejmuje razem ze wstępem, bibliografią i zakończeniem pięć rozdziałów. Lektura treści zawartych w poszczególnych rozdziałach jest adekwatna do kolejnych tytułów prezentowanego studium:
I rozdział. Życie duchowe w aspekcie psychoanalitycznym
II rozdział. Jakie noszę maski? Czyli mechanizmy obronne człowieka
III rozdział. Więzy emocjonalne z rodzicami podstawą relacji z Bogiem i ludźmi
IV rozdział. Czy cierpienie można leczyć psychoterapią?
V  rozdział. Pustynia serca modlitwą kontemplacji.
Całość prezentowanego studium legitymuje się wnikliwą analizą poszczególnych zagadnień. Praca jest ewidentnie bardzo źródłowa, erudycyjna, a język bardzo komunikatywny.
Publikacja niniejszej pozycji może być dla wielu osób dążących do pełni duchowej dojrzałości bardzo pomocna. Może również służyć jako swoiste „vademecum” dla spowiedników i kierowników życia duchowego.
Poznań, 16 maja 2018 r.
prof. dr hab. UKSW Placyd Paweł Ogórek OCD

Dostępność: brak towaru

Cena:

70,00 zł

do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl