Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Poezja

Dom, czas i nostalgia

Dom, czas i nostalgia
Dom, czas i nostalgia

„Dom, czas i nostalgia” to książka o czasie, o konfrontacji przeszłości z teraźniejszością. Dom przeżywa swoją samotność, sięga do własnej bogatej historii i przypomina sobie szczęśliwe momenty, chwile wypełnione ludzkimi uczuciami i chętnie się w nich zanurza. Powrót do rzeczywistości jest dla niego trudny, bo boli go samotność, bezsilność i pustka. Pozostawione w domu zniszczone meble, zużyte sprzęty, uszkodzone przedmioty też skarżą się na swój los, ale mimo wszystko starają się go dzielnie znosić. Szukają sensu w takim istnieniu, nastawione są na przetrwanie i to jest ich podstawowe zadanie.
Książka jest refleksją na temat miejsca, przestrzeni, przemijania, ukazaną z innej, nietypowej perspektywy.

Edyta Jachowicz-Bąk filolożka, artystka, pisarka, poetka. Urodzona w Krakowie, ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach, od lat pracuje i mieszka w Rudzie Śląskiej.
Uczestniczka konkursów:
- Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” 2022 – wyróżnienie.
- XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Wacława Iwaniuka „Smak niepewności” – wiersze zamieszczone w tomiku pokonkursowym.
- XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Gniewińskie Pióro” 2022 – wyróżnienie.
- XIII Ogólnopolski Konkurs im. Tadeusza Różewicza 2022 – wyróżnienie.
Członkini Orzegowskiej Grupy Twórców Kultury „Czapla”, współpracuje z galeriami Gallery Store i TouchofArt.
Wrażliwa na kolory, słowa, literaturę i sztukę. Szczególnym zainteresowaniem darzy miejsca odległe w czasie, opustoszałe, pozostawione własnemu losowi, ulegające matowieniu. Takim wyjątkowym miejscem jest stary drewniany zielony dom, bohater tej książki, od dawna opuszczony, pozostawiony samemu sobie. Znajduje się on w malowniczej wsi Tropie w województwie małopolskim. O tym, jak bardzo jest niezwykły, tajemniczy i samotny, jak szczególnie tęskni za przeszłością, przekonuje ta krótka historia.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

35,00 zł

egz.

Dorastanie

Dorastanie
Dorastanie

Książka jest o chłopcu, który przechodzi stany emocjonalne duszy. Siłą woli ma marzenia.

„Miłości Skrzydła"
Czym jest miłość, skoro jej nie widać.
Tak dalece ode mnie odsunięta.
Kilka kroków do przodu w tym kierunku.
Rozwinęłoby mi moje skrzydła (...)

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

25,00 zł

egz.

Dotyk nocy

Dotyk nocy
Dotyk nocy

Jerzy Naszkowski (ps. JNaszko) 
Mieszka w Słupcy.
Lubi tańczyć w strugach deszczu,
pisze wiersze, odkąd pamięta,
może się spodobają.
Siedząc w swej pustelni,
popija o zmierzchu.
To właśnie on.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

30,00 zł

egz.

Dramaty

Dramaty
Dramaty

Wszystkie trzy dramaty pokazują wpływ władzy na jednostkę. Niezależnie, kto i z jakiego powodu i na kogo oddziałuje.
„Skarb” - komedia, w której pokazany jest mechanizm manipulacji ludźmi polegający na obietnicy dobrobytu w zamian za ślepe akceptowanie tego, co władza daje. Na jednej szali znajduje się wolność, a na drugiej pełny żołądek oraz zamordyzm, jeśli się wychylasz ponad to, co ci wolno.
„Zagadkowa smierc pana B.” - to z kolei kryminał. Przedstawia sytuację, która mogłaby się zdarzyć w każdym domu. Niby zwykła śmierć chorego na cukrzycę człowieka w oczach śledczych urasta do rangi morderstwa. Dramat kończy zaskakujący i tajemniczy finał.
„Biurosztuczna inteligencja”  - opowiada o pracy młodych ludzi w korporacji. Oczekiwania pracodawców dotyczące coraz większej wydajności powodują, że zanika różnica między ludźmi a sztuczną inteligencją. Widz do końca nie wie, czy pracownicy to normalni ludzie czy roboty.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

27,00 zł

egz.

Drzwi naszej miłości

Drzwi naszej miłości
Drzwi naszej miłości

Gdy zaczynamy otwierać nasze drzwi do dorosłego życia, które towarzyszy nam od młodości, to miłość może być wieloznaczna. A mianowicie do kobiety, mężczyzny oraz patriotyzmu. Aż do tego stopnia, by oddać swoje życie za ojczyznę. Jestem świadom tego, że po nas narodzą się nowe pokolenia, które będą nas wspominać i czcić to, co i dla nich najcenniejsze. Miłość, oddanie, honor i ojczyzna, która nigdy nie zamknie nam naszych drzwi do wszystkiego, co kochamy. Bo to nasze poświęcenie.
Zachęcam więc Czytelników do zapoznania się z utworami napisanymi prozą poetycką.

Dostępność: brak towaru

Cena:

34,00 zł

Dzień patrzenia w niebo

Dzień patrzenia w niebo
Dzień patrzenia w niebo

Grzegorz Mysiorski, szczecinianin, urodzony w 1968 roku. Z zawodu – medyk, z zamiłowania – medyk-poeta. Opublikował dotąd dwa tomiki poezji: "W magicznej komnacie" oraz "Pogotowie poetyckie". Pierwszy z nich poświęcony był miłości, drugi – medycynie. Aktualne wydanie – "Dzień patrzenia w niebo" – zawiera około dwustu wierszy poruszających różne życiowe zagadnienia, zarówno prozaiczne, jak i te bardziej złożone, dotykające filozofii czy etyki.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

22,00 zł

egz.

Dziś już nikt nie czyta poezji. Pokolenie rupieci

Dziś już nikt nie czyta poezji. Pokolenie rupieci
Dziś już nikt nie czyta poezji. Pokolenie rupieci

Boję się przeminąć jak wiatr.
Jeśli, wydając tomik poezji, zbliżę się w jakiś sposób do osiągnięcia upragnionej nieśmiertelności w oczach przemijającego świata, będzie to największa zapłata, jaką może otrzymać człowiek.
Nie jest nowością, że w dobie komputeryzacji mało kto sięga po książkę, a już naprawdę mały procent sięga po poezję. A przecież tworzy ona naturalną warstwę człowieka, jest częścią naszego organizmu. Jeśli potrafisz się wzruszyć, znaczy to ni mniej, ni więcej, że masz w sobie cząstkę poety, możesz tworzyć wielkie rzeczy tu i teraz. Lepiej lub gorzej.
W tej książce znajdują się wiersze, które mają na celu poruszyć ludzkie serca, aby szukały w życiu czegoś więcej niż tylko tego, co jest widoczne dla oczu. Aby chciały podbijać świat, aby stały się nieodłączną częścią kultury. By żyjący dziś ludzie stali się legendami dla potomnych. A opowieści o nich historiami urastającymi do rangi mitów.
Do tego jesteśmy stworzeni. By sięgnąć dalej niż sięgają gwiazdy.
Ta książka powstała, żeby po śmierci małego człowieka istniała rzecz, która w jakikolwiek sposób będzie cząstką jego ciała i duszy tu na ziemi. To nie jest buta, to chęć wybicia się spomiędzy przeciętności. To świadomość, że, odchodząc, mogę albo tylko odejść albo żyć wiecznie. To wybór.
Wydaję ją, bo mogę, wydaję, bo nikt mi nie zabroni. Mam szansę, mam możliwości.
Gdy będziesz u kresu dni, czego będziesz najbardziej żałował?

Dostępność: brak towaru

Cena:

33,50 zł

Eliksir, Еліксир, The Elixir

Eliksir, Еліксир, The Elixir
Eliksir, Еліксир, The Elixir

"Eliksir. Еліксир. The Elixir" – tomik wierszy w trzech językach: po polsku, ukraińsku i angielsku – jest jak magiczny napój, który rozlewa się w naszych sercach i duszach, dając nadzieję, napawając otuchą i napełniając nas miłością. Bezlitosny najeźdźca okrutnie przerwał spokojne życie mieszkańców Ukrainy, rozdzielił rodziny, osierocił dzieci, zburzył miasta. Ale świat nie pozostał obojętny na tę zbrodnię, zjednoczył się i stanął po stronie udręczonej Ukrainy. Te skrajne i niewyobrażalne uczucia przebrzmiewają też w utworach. Autorka podkreśla, że Ukraińcy się nie poddadzą, dobrzy ludzie zwyciężą, a sprawiedliwość zatriumfuje. Pisze o miłości do ojczyzny, do matki, wspomina dzieciństwo i zwykłą codzienność. To właśnie ta normalność, optymizm, miłość i wdzięczność są jak lekarstwo na zbolałe serca. Zwycięży dobro, zatriumfuje miłość – zdaje się krzyczeć Autorka, pełna nadziei i wiary w ludzką solidarność i empatię.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

98,00 zł

egz.

Emocjonalny mix, czyli uchwycone chwile

Emocjonalny mix, czyli uchwycone chwile
Emocjonalny mix, czyli uchwycone chwile

„Emocjonalny mix” nie jest zbiorem utworów łatwych, chociaż otwierają go wiersze lekkie, nawiązujące do tradycji fraszek. Dalsze części są coraz poważniejsze i mroczniejsze. „Emocjonalny mix” to tomik, na który składa się 70 wierszy pisanych pod wpływem chwili. Podmiot liryczny za pomocą poezji opisuje świat, swoje rozterki i rozlicza się z uczuciami. Wiele wpadło do tego miksu, lecz mimo tego tomik jest spójny i poukładany.

Dostępność: brak towaru

Cena:

32,00 zł

Error w uczuciach

Error w uczuciach
Error w uczuciach

"Error w uczuciach" to wiersze, które rozkładają miłość na części pierwsze i analizują podejcie człowieka do najważniejszego uczucia. Znajdują się w niej rozważania stojące przed osobą, która musi dokonać wyboru oraz obrać kurs dla swoich uczuć. Autor zaznacza w książce, że miłość nie musi być wcale czerwona, aby mogła być wyjątkowa. czy momenty mogą okazać się ważniejsze od całokształtu...?

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

32,90 zł

egz.

Esencja istnienia

Esencja istnienia
Esencja istnienia

Urodził się na wsi, skąd spostrzegał świat od form maleńkich w przyrodzie po już większe, jak zamki, parki narodowe, miasta, aż w końcu i kontynenty. Wrażliwość na drobiazg wyostrzyła u niego zmysł obserwacji, który da się zauważyć w jego wierszach oraz sposobie prowadzenia czytelnika po zakamarkach jego umysłu, który, jak sam o nim mówi, jest prosty, lecz posiada przepiękną głębię oraz wrażliwość na otaczającą nas rzeczywistość, która na co dzień umyka w natłoku spraw. Autor odkrywa na nowo rzeczy na pozór mało istotne, których każdy z nas doświadcza w wędrówce zwanej życiem.
Horacy to przykład człowieka urodzonego w szarej rzeczywistości, z oczyma skierowanymi na tęczę życia codziennego.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

39,99 zł

egz.

Eunoia. Tylko moje myśli

Eunoia. Tylko moje myśli
Eunoia. Tylko moje myśli

Eunoia. Czy można pięknie myśleć? Można myśleć mądrze, kreatywnie, naukowo… ale czy pięknie? Te wiersze poruszają wiele emocji, które chociaż raz poczuliśmy w naszym życiu. To myśli o miłości, egzystencji i bólu, z którymi każdy może się utożsamić i w nie zagłębić.
Weronika Skadlubowicz jest studentką psychologii, mieszka w Londynie. Lubi głośno myśleć i dzielić się tym z innymi. To jest jej pierwszy tomik poetycki, ale ma nadzieję, że nie ostatni.

Dostępność: brak towaru

Cena:

21,00 zł

Fraszki

Fraszki
Fraszki

Fraszki to krótkie utwory liryczne, o różnorodnej tematyce, zazwyczaj rymowane lub wierszowane, często pisane z humorem lub nutką ironii. Takie też są utwory Antoniego Tarnogrodzkiego prezentowane w tym tomiku. Błyskotliwe, zaskakujące trafnością spostrzeżenia, pouczające, ale też zabawne i lekkie. Ich lektura to prawdziwa literacka uczta, świetny sposób na chwilę wytchnienia w codziennej gonitwie.
Antoni Tarnogrodzki. Autor przez bez mała czterdzieści lat wykładał mechanikę płynów na Politechnice Warszawskiej. Ukończył też Wydział Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca licznych patentów.

Dostępność: brak towaru

Cena:

19,00 zł

Fraszki na Laszki

Fraszki na Laszki
Fraszki na Laszki

Drogi Czytelniku,
niniejszy tomik to nie debiut. Pierwszą książkę wydałem w roku 1982 na znak protestu przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Był to zbiór fraszek, wierszy i aforyzmów pt. „Na fali”, opisujący ówczesną sytuację ekonomiczno-polityczną i nastroje w kraju. Na przestrzeni lat pisałem fraszki, wiersze i myśli o charakterze lekkim, często frywolnym, a niekiedy wręcz rubasznym, które wydałem kilka lat temu w tomiku „Fraszki rubaszki”.
Zaistniałem też w zbiorze fraszek, wierszy i aforyzmów, w towarzystwie innych autorów – członków Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział Warszawski II, pod tytułem „Lepiej i gorzej”.
Ponieważ fraszka – jako forma literacka – powoli zanika, dlatego też za namową przyjaciół postanowiłem wydać niniejszy, kolejny tomik. Przy okazji chciałbym tu podziękować mojemu serdecznemu koledze Maćkowi Dworakowi oraz jego córce Ani Dworak za udostępnienie mi wspaniałych ilustracji zdobiących niniejszy tomik.
Pisanie fraszek to dla mnie wspaniała zabawa i doskonały relaks. Chciałbym, abyś i Ty, Czytelniku, równie świetnie się bawił, czytając ten tomik, który może być także bardzo dobrym prezentem na każdą okazję.
Tadeusz Karolak

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

32,00 zł

egz.

Fraszki. Wydanie II rozszerzone

Fraszki. Wydanie II rozszerzone
Fraszki. Wydanie II rozszerzone

Fraszki to krótkie utwory liryczne, o różnorodnej tematyce, zazwyczaj rymowane lub wierszowane, często pisane z humorem lub nutką ironii. Takie też są utwory Antoniego Tarnogrodzkiego prezentowane w tym tomiku. Błyskotliwe, zaskakujące trafnością spostrzeżenia, pouczające, ale też zabawne i lekkie.
Ich lektura to prawdziwa literacka uczta,
świetny sposób na chwilę wytchnienia w codziennej gonitwie.
Antoni Tarnogrodzki
Autor przez bez mała czterdzieści lat wykładał mechanikę płynów na Politechnice Warszawskiej. Ukończył też Wydział Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca licznych patentów.

Dostępność: brak towaru

Cena:

25,00 zł

do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl