Kategorie blog
Nowa historia świata ? wspomnienia Suzany Sammer
Nowa historia świata ? wspomnienia Suzany Sammer

Nowa historia świata ? wspomnienia Suzany Sammer

Wierzysz w to, że człowiek pochodzi od małpy, czy bardziej wiarygodne jest dla Ciebie stworzenie pierwszych ludzi przez Boga? A co, jeśli obie wersje nie są takimi, jakie uparcie wpiera nam nauka i religia? Czy nie lepiej byłoby w końcu poznać prawdę, celowo skrywaną przed ludźmi? Zapraszam do przeczytania nowej historii powstania świata, którą opowiada tytułowa bohaterka – Suzana Sammer.
Akcja książki rozgrywa się w 2000 roku. Tytułowa bohaterka prowadzi bardzo monotonne życie, które odmienia poznanie w parku mężczyzny – Ksawie, Lingolda z planety Journal. Zauroczona nim czuje, że szczęście wreszcie się do niej uśmiechnęło. Jednak owemu mężczyźnie nie tyle zależy na rozkochaniu w sobie Suzany, co na poinformowaniu jej, w jakiej sytuacji się znalazła, i chęci pomocy. Chcąc uwiarygodnić całą historię, opowiada jej dokładnie o tym, kim jest, gdzie znajduje się jego planeta, co robi na Ziemi i dlaczego wygląda jak człowiek, choć nim nie jest. Ze względu na to, że został mu już tylko miesiąc pobytu na Ziemi i przysługuje mu urlop po dziesięcioletniej pracy, proponuje Suzanie całkiem spontanicznie, aby mu towarzyszyła w wycieczce po naszej planecie, którą sobie wcześniej zaplanował. Suzana, chcąc bliżej poznać Lingolda, przyjmuje zaproszenie. Podczas tego wyjazdu Ksawie przedstawia jej różnorakie zagadnienia związane ze światem, życiem, Bogiem. Oboje zaczynają do siebie czuć coś więcej niż tylko przyjaźń, ale są świadomi, że ich miłość jest zakazana. Prawo, jakie panuje na planecie zamieszkanej przez Lingoldów, uniemożliwia zabranie tam Suzany. Ona czuje się lekko oszukana i rozczarowana, bo Ksawie ani nie może zostać, ani wymyślić niczego, co mogłoby im pomóc. Pozostali przebywający na Ziemi Lingoldzi także nie są przychylni ich uczuciu i mówią otwarcie o swojej niechęci do Ziemianki. Ostatecznie jednak Ksawie znajduje sposób, aby zabrać ze sobą Suzanę, choć to, co wydarza się zaraz po przylocie na Journal, stawia ją w nie lada kłopotliwej i ryzykownej sytuacji…
Czy uda jej się pokonać przeciwności, jakie zgotował jej los, i czy uczucie, a także zamiary Lingoldów względem Suzany są prawdziwe? A może uprowadzenie bohaterki było celowym zabiegiem, bo nie jest ona tylko zwyczajnym człowiekiem, jak mogło jej się wydawać?
Zachęcam do przeczytania tej historii, która zawiera w sobie elementy fantastyki, wątki przygodowe i miłosne, ale także rzuca inne spojrzenie na wszechświat oraz ludzką egzystencję. A i zakończenie z pewnością będzie sporym zaskoczeniem…

czytaj całość »
Status prawny psa w Polsce. Poradnik praktyka psiarza
Status prawny psa w Polsce. Poradnik praktyka psiarza

Status prawny psa w Polsce. Poradnik praktyka psiarza

Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia aspekty prawne dotyczące posiadania psa, związanych z tym praw i obowiązków, takich jak poruszanie się z psem w mieście, w plenerze, w środkach transportu, a także w miejscach użyteczności publicznej. Autorka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako posiadaczka dwóch suń ze schroniska rozumie problemy, jakie innym posiadaczom psów stwarzają przepisy prawa. Książka to połączenie dwóch pasji, zawodowej, jaką jest prawo, z miłością do zwierząt. Ta publikacja przedstawia regulacje prawne znajdujące się w prawie polskim, a odnoszące się do psów.

czytaj całość »
Status prawny kota w Polsce
Status prawny kota w Polsce

Status prawny kota w Polsce

Książka ta to zbiór porad prawnych i przepisów odnoszących się do kota i jego właściciela/opiekuna. Przeznaczona jest zarówno dla osób posiadających już kota, jak i tych, które zamierzają dopiero go zaadoptować. Autorka jest prawnikiem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Książka to połączenie dwóch pasji, zawodowej, jaką jest prawo, z miłością do zwierząt.
Ta publikacja                                                                                                            przedstawia regulacje prawne znajdujące się w prawie polskim w odniesieniu do kota.

czytaj całość »
Zanim Bóg odwróci wzrok
Zanim Bóg odwróci wzrok

Zanim Bóg odwróci wzrok

"Zanim Bóg odwróci wzrok" to jedyna dostępna na rynku biografia Aleksandra Ładosia, przywódcy Grupy Berneńskiej ratującej Żydów w czasie II wojny światowej.     

Aleksander Ładoś to działacz niepodległościowy, który w II Rzeczypospolitej zostaje najmłodszym dyplomatą. Po wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r. negocjuje warunki traktatu ryskiego. Jako konsul w Monachium z niepokojem obserwuje rozwój nazizmu. Po zamachu majowym odsunięty na margines życia publicznego. Krytykuje polską politykę zagraniczną. Ostrzega, że władza, która podnosi rękę na własnych obywateli, doprowadzi kraj do katastrofy. Po wybuchu wojny wraca do gry jako minister w rządzie generała Sikorskiego. Zawzięty krytyk „polskiego piekła” na emigracji. Od połowy 1940 r. do końca wojny faktyczny ambasador RP w Szwajcarii (w randze chargé d’affaires). Przywódca tzw. Grupy Berneńskiej (zwanej też Grupą Ładosia), która ratuje setki Żydów przed Zagładą za pomocą fałszywych paszportów państw Ameryki Południowej.
Biografia Aleksandra Ładosia to interesujące spojrzenie na wydarzenia lat 1914–1945 uzupełnione cytatami z nieopublikowanych dotąd "Pamiętników" tego wybitnego dyplomaty. Jego komentarze zaskakują dziś aktualnością i zmuszają do refleksji: czy my, Polacy, jesteśmy w stanie ocalić niepodległość bez zmiany naszej mentalności?

To książka o człowieku, któremu nie zabrakło wyobraźni i odwagi w czasach odwracania wzroku od zła. Opowieść o człowieku, który poznał cztery Polski: pod zaborami, międzywojenną, okupowaną i komunistyczną. Nie mógł z tego powstać życiorys banalny.
Michał Potocki, Zbigniew Parafianowicz, „Dziennik Gazeta Prawna”

Aleksander Ładoś nazywany był przez Żydów ze Szwajcarii Sprawiedliwym wśród Narodów Świata jeszcze w czasie wojny, wiele lat zanim Instytut Yad Vashem zaczął używać tego biblijnego zwrotu. Nie znam innego dyplomaty, którego za życia otaczałoby tak wielkie poczucie wdzięczności. Parokrotnie pisano o nim, że bez niego nie uratowałby się nikt.  
dr Jakub Kumoch, Ambasador RP w Szwajcarii

 

https://www.youtube.com/watch?v=6oYr8cyHfAU

czytaj całość »
Mazurki w tempie rubato
Mazurki w tempie rubato

Mazurki w tempie rubato

Książka nie jest podręcznikiem do nauki gry na fortepianie, a muzyka (mazurki Szopena) przewija się od czasu do czasu przez skomplikowane i zawierające tragiczne wątki życie bohaterów Justyny i Jerzego oraz ich bliskich. Akcja książki toczy się w czasach realizmu socjalistycznego w PRL-u.

czytaj całość »
Zaścianek szlachecki Tuczna. XVI-XX wiek
Zaścianek szlachecki Tuczna. XVI-XX wiek

Zaścianek szlachecki Tuczna. XVI-XX wiek

 

Tuczna nazwę wzięła od otaczającej ją dzikiej litewskiej puszczy, słynącej z nieprzebranej ilości zwierzyny i obfitujących w ryby potoków. W XVI wieku osiedlono tu drobną szlachtę z ziemi drohickiej i tak powstał zaścianek szlachecki. W okresie przedwojennym władze państwowe dążyły do tego, by zamienić go w dominującą na całą okolicę miejscowość, która w przyszłości mogłaby przekształcić się w miasteczko. Dlatego do zaścianku zaczęto ściągać takich rzemieślników, jak kuśnierzy i młynarzy oraz wydano zgodę na utworzenie w Tucznej targowiska i uruchomiono połączenie autobusowe z Białą Podlaską i leżącymi nad Bugiem Sławatyczami. Ponadto rozpoczęto tu budowę cegielni, której jednak zaniechano z powodu niskiej jakości miejscowego surowca, czyli gliny. Zakładano we wsi nowe sady, mające stanowić zaplecze surowcowe dla przyszłych zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego, drzewa jednak w znacznym stopniu wymarzły w czasie ostrej zimy w 1940 roku. Podobny los spotkała idea zlokalizowania w tym dawnym zaścianku szlacheckim zakładów przetwórstwa mleczarskiego. W 1939 roku rozpoczęto produkcję masła i serów, która zakończyła się w 1943 roku wraz ze zniszczeniem maszyn i urządzeń przez komunistyczną bandę. W 1939 roku rozpoczął w Tucznej działalność sąd grodzki, a w czasie okupacji uruchomiony został szpital. W okresie przedwojennym rozwijała się też w Tucznej najlepsza w całym powiecie bialskopodlaskim spółdzielcza instytucja finansowa, jaką była Kasa Stefczyka.


Położony w środku wsi dom rodziny Kukawskich, widoczny na okładce,  w okresie przedwojennym kolejno był siedzibą szkoły, Kasy Stefczyka i sądu grodzkiego. Dokumenty dotyczące Kasy Stefczyka zostały przez władze komunistyczne zniszczone, natomiast akta działającego w Tucznej sądu znajdują się do dziś w archiwum w Radzyniu Podlaskim.

czytaj całość »
Sens wszystkiego
Sens wszystkiego

Sens wszystkiego

Podczas analizowania funkcjonowania rzeczywistości, pogłębiania naukowych zainteresowań i szukania sensu życia niechcący odkryłem 3 dowody na istnienie Boga, 24 dowody, że jesteśmy duszami chwilowo posiadającymi ciało oraz 7 dowodów na to, że życie tutaj jest czymś w rodzaju holograficznej symulacji – gry komputerowej (patrz ostatni rozdział). Koncepcja tej publikacji jest taka, by spróbować opisać to, co ważne i ma na nas wpływ, opierając się na nauce. Poruszam na przykład takie tematy, jak: prawa fizyki i biologii, systemy religijne, ateizm, satanizm, świadomość, miłość, szczęście, problemy, sny, wrażenie piękna, wiara, muzyka, poczucie humoru, seks i pieniądze. Wszystko udokumentowałem 594 przypisami. Nad książką pracowałem ponad 8 lat i włożyłem w nią ogrom wysiłku i zaangażowania, więc mam nadzieję, że będzie ona inspiracją i wiele wyjaśni.

czytaj całość »
Ścieżki we mgle
Ścieżki we mgle

Ścieżki we mgle

Ula, studentka ze Śląska, spędza lato nad Bałtykiem. Tam ma odpocząć po traumatycznych przeżyciach i pobycie w szpitalu. Zatrzymuje się w pensjonacie u znajomych, którzy próbują pomóc dziewczynie. Ula przypadkowo poznaje Józia – chłopca zaniedbywanego przez rodziców oraz jego brata, Mikołaja, który chce zaopiekować się dzieckiem. Dziewczyna poznaje również przystojnego stomatologa Jakuba, z którym pierwsze spotkania nie wróżą dobrze tej znajomości. Czy Ula odnajdzie spokój i szczęście? Jak potoczą się losy bohaterów? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce.

Autorka kolejny raz zabiera nas w cudowną podróż. Podróż, która wnika w umysł czytelnika bardzo głęboko. Dajcie się porwać tej historii.  
A. Sonenberg, Przystanek szczęścia

Lekka, przyjemna opowieść o cudownym pensjonacie, w którym goszczą przyjaźń, miłość i serdeczność. Miejsce w którym można się wyciszyć, odprężyć, poskromić demony przeszłości i zapomnieć o tym, co złe. Ta opowieść wywoła uśmiech na twarzy, rozgrzeje serce i umili czas.
M. Zimna, Czytamy, bo kochamy  

Edyta Kowalska – absolwentka pedagogiki, filologii polskiej i zarządzania. Autorka „Ścieżek życia” i ,,Ścieżek przeszłości”. Kocha zwierzęta i wiosenne kwiaty. Uwielbia czytać i podróżować. Od kilku lat mieszka z mężem, synem, psami i kotem w niewielkiej, malowniczej miejscowości na Śląsku. Jest nauczycielką.

czytaj całość »
Dzwonnik z cmentarza St. Johannis w Norymberdze
Dzwonnik z cmentarza St. Johannis w Norymberdze

Dzwonnik z cmentarza St. Johannis w Norymberdze

To miał być tylko jedno- lub dwudniowy służbowy wyjazd do stolicy po części elektroniczne. Jednakże zamiast pojechać na północ, w kierunku Warszawy, Autor tej książki udał się na zachód, do Norymbergi. Był to rok 1987. Minęło już ponad trzydzieści lat od tamtego pamiętnego wyjazdu na stałe. Niesamowite, z jaką dokładnością opisuje on swoje przygody, dzieląc się z Czytelnikami swoimi doświadczeniami życiowymi. Jest to biografia człowieka, który swą przygodę życiową rozpoczął w roku 1965 jako nauczyciel fizyki w jednej z nowych tysiąclatek. W swoim bogatym życiu pełnił wiele funkcji – był wizytatorem przy Wydziale Oświaty i Wychowania, potem szefem jednego z ośrodków szkolenia zawodowego, a na końcu starszym inspektorem ekonomicznym w dziale zaopatrzenia w jednym z dużych zakładów. W swej książce-pamiętniku opowiada, jak został konserwatorem zabytków na historycznym i znanym cmentarzu św. Jana (St. Johannisfriedhof) w Norymberdze, gdzie pochowani są między innymi: Wit Stwosz (Veit Stoss), Albrecht Dürer, Ludwig Feuerbach, William Wilson. Wystarczy spojrzeć na spis treści, aby zorientować się co do szerokiego wachlarza zainteresowań Autora prezentowanej publikacji.
Jest to niezwykły pamiętnik, który gorąco polecam przeczytać. A więc… przyjemnej lektury!

Stefan Tycjan Tyczyna

czytaj całość »
Wędrowne ptaki
Wędrowne ptaki

Wędrowne ptaki



Urodziłam się w Paryżu. Skończyłam filologię polską. Od kiedy pamiętam, literatura była moją pasją.

Debiutowałam fragmentem prozy w poznańskim „Nurcie” w 1967 r.
Brałam udział w konkursach literackich, zdobywając I nagrodę w dziedzinie poezji i
III w dziedzinie prozy w ogólnopolskim konkursie „Nad Kamienną”,
wyróżnienie „O Laur Miedzianego Amora”,
III nagrodę za powieść „Wędrowne ptaki”, która była owocem doświadczeń z dzieciństwa, wydaną w zbiorze „Z tamtej strony drogi” przez Wyd. Spółdzielcze w 1989 r.,
II nagrodę za  „Oazę” w Międzyuczelnianym Ogólnopolskim Konkursie „O Bursztynowy Kwiat Magnolii” w 1987 r. oraz
nagrody w licznych konkursach poetyckich i literackich organizowanych lokalnie.

Drukowałam też drobne opowiadania w gazetach o profilu literackim i społecznym. Niektóre z nich znalazły się w zbiorze „Czarne i złote” wydanym w 2018 r. W sprzedaży jest również tom opowiadań „Kocie szlaki”, powieść „Tygiel”, a w marcu pojawiły się w księgarniach internetowych moja kolejna powieść „Sprzężenie zwrotne” i bajka dla dzieci „O czym mówiła Sroczka Szaławiła”. 

W przygotowaniu do wydania są: powieść „Medea z kraju Lechitów” oraz opowieść biblijna „Samotność” będąca wynikiem długich duchowych przemyśleń.

czytaj całość »
Żona Boga
Żona Boga

Żona Boga



Dorota – młoda kobieta, zamężna, czynna zawodowo, utalentowana śpiewaczka, wierząca, została wybrana przez Boga, aby głosić jego chwałę.
Śmiało można powiedzieć, że przeżywa mistyczną ekstazę, czyta Jana od Krzyża i "Dzienniczek" św. Faustyny Kowalskiej.

Doświadcza w swoim życiu zarówno wielu łask, jak i cierpienia. Bezustannie prowadzi dialog z Bogiem, jest jego żoną, oblubienicą jak w Pieśni nad Pieśniami.

Wszystkie przeżycia i rozmowy z Bogiem zapisuje w formie pamiętnika na jego prośbę

czytaj całość »
Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty
Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty

Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty



"Rozstania i powroty" to trzecia i ostatnia część cyklu powieściowego pt. "Kobieta w gorsecie".

Przedstawia dalsze losy rodziny Chrostelskich, w której dominującą rolę odgrywa Beata, chociaż tworzy z mężem Piotrem związek oparty na solidnym partnerstwie.
Małżonka jest po operacji i walczy ze swoimi przypadłościami zdrowotnymi, dlatego ten okres życia toczy się głównie wokół niej, ale nie tylko.  Obydwoje są nauczycielami i przeżywają przeróżne kłopoty, zarówno w pracy, jak i w domu. 

Muszą się zmierzyć z problemami dorastających synów, a także własnymi, które doprowadzają do kryzysu. Chwile słabości, pokus – to samo życie, ale również  i przestroga dla każdego z nas! Czy tak samo byśmy postąpili jak oni?


Zachęcam do lektury, gdyż w przeważającej części jest oparta na zdarzeniach z życia wziętych i z pewnością wyciśnie niejedną łezkę wzruszenia.

Możesz śmiało zacząć czytać od tej części, a jak Cię zainteresuje, to zapewne sięgniesz po wcześniejsze. Uważam, że jest to książka rodzinna i może ją czytać każdy z dorosłych czytelników.


Krzysztof Chmielowski

czytaj całość »
Przygody Skrzata Zapałka
Przygody Skrzata Zapałka

Przygody Skrzata Zapałka



Dawno nie czytałam tak pięknie napisanej bajki.
Ciekawa historia, pobudza wyobraźnię.
Bogaty język autorki wprowadza nas w świat leśnych skrzatów i zwierząt.
Bajka porusza ważną tematykę dotyczącą wartości rodziny oraz przyjaźni.

Poprzez piękne alegorie tłumaczy, że warunkiem osiągnięcia szczęścia, harmonii oraz wielobarwności w naszym życiu, jest relacja z innymi ludźmi. To ona nadaje sens, radość i dzięki niej szary świat staje się kolorowy.

Polecam całym sercem, aby wychować  dzieci na ludzi potrafiących cenić prawdziwe relacje międzyludzkie.

Patrycja Kawęcka-Czerska (Director International School of Music MUZOFILIA)



Cudowna i pełna ciepła opowieść o Skrzacie Zapałku przeniesie dziecko – i rodzica – w świat, w którym na pierwszym miejscu są rodzina i przyjaciele, a najwyższą wartością dobre uczynki i wzajemna pomoc.

To jedna z takich historii, które czyta się z zapartym tchem a główny bohater już na zawsze rozgości się w życiu najmłodszych czytelników.

Zapałek to postać, z którą dzieci będą chciały się zaprzyjaźnić i wraz z nim przeżywać niesamowite przygody w Zielonej Dolinie.

Anna Zięba (Oh Mummy!)

czytaj całość »
Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP – anatomia lustracyjnej psychozy
Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP – anatomia lustracyjnej psychozy

Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP – anatomia lustracyjnej psychozy



Życie Rodeo Quarza jest jak jego imię: rzuca we wszystkie strony, trudno usiedzieć, łatwo spaść. Teraz szarpnęło znowu.

Rodeo dowiaduje się, że znalazł się na liście współpracowników Służby Bezpieczeństwa PRL.
Najpierw lekceważy to myśląc, że zaszła pomyłka. Potem ignoruje.
Nie chce dać się wplątać w grę lustracyjną oraz uczestniczyć w emocjach z nią związanych.
Głęboką niechęcią napełnia go penetrowanie życiorysów dla znalezienia w nich dowodów ludzkich potknięć i płycizn.

Z czasem jednak postanawia sięgnąć do archiwów IPN. Pomóc ma w tym sąd powszechny, gdzie Rodeo składa odpowiedni wniosek.
Rozpoczyna się rozprawa, która poza dochodzeniem, skąd wzięła się informacja o jego współpracy z SB, będzie dla niego podróżą w głąb życia po labiryncie wspomnień.
Będzie ona również prowadzić śladami kafkowskiego Józefa K. po zaułkach i meandrach instytucji państwa, wśród ludzi, którzy nimi zarządzają, ich błędów i słabości.

Doprowadzi do konfrontacji z polem symbolicznym Polaków, pełnym mitów, sprzeczności, lęków, obsesji oraz fobii, a także do zderzenia pojęć, takich jak sacrum i profanum, prawda i fałsz, pozory i rzeczywistość, wybór i konieczność z ich znaczeniem w realnym świecie.

W tej podróży Rodeo towarzyszy postać, która pojawia się nieoczekiwanie. To Cornelius Verus, alter ego Rodeo, jednak silnie z nim skontrastowany, dlatego irytujący i niewygodny.

Jego stosunek do świata i historii, łączący sokratejską trzeźwość oraz ironię ze smagającą jak bicz krytyką Zoila, idzie pod prąd uznanym prawdom, nadaje im nowe znaczenie i staje się drogą, która prowadzi Rodeo do przezwyciężenia „choroby” młodzieńczego idealizmu, iluzji, fałszywych wyobrażeń; duchem orfickiego pojednania leczy jego bunt i ból.

Powtarzając zaś lekcję, jak nie tracąc entuzjazmu, poczucia spełnienia, sensu i wartości tego, kim się jest i co się robi, uniknąć rozczarowań i goryczy, uczy samooczyszczenia oraz przywraca porządek wewnętrzny.

czytaj całość »
Liczy się miłość
Liczy się miłość

Liczy się miłość



MONA ZASS – Monika Zasadzińska urodzona 27 kwietnia w Wągrowcu początkująca autorka pisarka, marząca że, LICZY SIĘ MIŁOŚĆ porwie serca czytelników. Ma jednego syna. Mieszka z rodziną w Wągrowcu.

LICZY SIĘ MIŁOŚĆ opowiada jak kruche może być w życiu szczęście a do otaczających nas ludzi możemy się mylić.

Bohaterka nie spodziewa się ciosu od ukochanych jej osób ale dobro i prawda zawsze zwycięża jak w tym przypadku.

Miłość ponad wszystko bo w życiu liczy się miłość.

czytaj całość »
Życie bez nerwów
Życie bez nerwów

Życie bez nerwów



Wraz z postępem choroby (stwardnienie zanikowe boczne – SLA) zmieniały się techniki pisania tej książki.

Na początku pisałem standardowo – palce moich rąk uderzały w klawiaturę komputera.
Później w klawiaturę uderzała pałeczka do jedzenia chińszczyzny trzymana przeze mnie w zębach.
A na koniec, kiedy mogłem ruszać już jedynie głową, była to kropka naklejona na czole i kamerka, która śledziła ruch tej kropki, a potem sprytnie przelewała moje myśli na ekran komputera.   




Precyzyjnie, wiernie, otwarcie, odważnie, miejscami naturalistycznie autor opisuje to, co się dzieje z nim i wokół niego, z człowiekiem i wokół człowieka chorego na SLA.[…]
W książce dominuje i uwodzi czytelnika lekki autoironiczny styl, pełen dystans do siebie, paskudnej choroby i świata – często nie mniej paskudnego.
Są w tym dzienniku, pamiętniku właściwie, fragmenty, które przyprawiają o dreszcze – tyle w nich uczuć, pasji, cierpienia, głębi refleksji nad życiem, zdrowiem i chorobą czy człowiekiem.

Anna Kot – dziennikarka z Poznania

czytaj całość »
Arhe
Arhe

Arhe



W pierwszym świecie atak elfów przerywa długo oczekiwaną koronację.

Młodzi i niedoświadczeni bohaterowie powołują do życia rebelię przeciw nadciągającej tyranii. Gabriel postanawia szukać sojuszy nie tylko w swoim świecie, lecz także w ojczyźnie aniołów.
Wraz z nowymi wydarzeniami pradawne moce oraz rasy budzą się ze snu zapomnienia. Jedno jest pewne – wielka wojna nie oszczędzi nikogo.

Czy wybraniec zdoła sprostać oczekiwaniom i wyzwaniom postawionym na jego drodze?

Im dłużej trwają zmagania, tym bardziej jego serce ginie w ciemności.

Tymczasem wielkiej wojnie będą przypatrywać się sami bogowie...

czytaj całość »
Julka - dziewczyna z biglem
Julka - dziewczyna z biglem

Julka - dziewczyna z biglem



Aneta Wojciechowska – wieloletni pedagog, terapeuta, laureatka Brązowego i Srebrnego Krzyża Zasługi za Pracę Terapeutyczną na rzecz Osób Niepełnosprawnych od Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

Praca z niepełnosprawnymi to jej pasja.
Wychowała wiele pokoleń zwyczajnych-niezwyczajnych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.

To zbiór kilkunastu historii: szczerych, osobistych, spontanicznych, które wydarzyły się naprawdę.

To krótka opowieść o relacjach Julki –  dziewczyny z mózgowym porażeniem dziecięcym – ze światem.
Wesołych i smutnych.
Prostych i pogmatwanych – jak życie Julki.

I prezent dla niej na 18. urodziny!

czytaj całość »
Miasto bez grzechu
Miasto bez grzechu

Miasto bez grzechu



Czasami rodzina jest całym naszym światem. Nawet gdy odchodzi, pozostaje w naszym sercu.
Podobnie jest w życiu Tomasza.

Jest ambitnym dziennikarzem, który na swoim koncie ma wiele sukcesów. Ostatni reportaż, jaki pisze, różni się od pozostałych tym, iż nie tworzy go sam.

Pomaga mu w tym kilkoro przyjaciół, a jednym z nich jest jego 17-letnia córka.

Śledztwo w szkockim mieście to nie tylko praktyka pisarska, ale również forma terapii dla Tomasza.
Okazuje się, iż dziennikarz od wielu lat cierpi na schizofrenię, a wydarzenia w Szkocji mocno się komplikują, wprowadzając czytelnika w tunel nakładających się warstw snu.

Świat Tomasza przedstawiony jest oczami Klaudii – córki bohatera, co dodatkowo nadaje powieści charakter.

Dopiero pod koniec historii czytelnik zostaje doprowadzony do rozwikłania wszystkich nurtujących zagadek.

Powieść to wciągająca historia, w której każdy nowy wątek jest niespodziewany, co wręcz nakazuje czytać dalej. Zakończenie totalnie szokuje i pozostawia czytelnika w nostalgii i zamyśleniu.


Rita Włodarczyk (urodzona 29 czerwca 1992 roku w Oleśnicy) – uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, trenerka fitnessu i ćwiczeń siłowych, pisarka, tancerka i choreografka.

Jej pierwsza publikacja to krótkie opowiadanie sportowe pt. „Chcieć to móc” umieszczone w zbiorze „Stadiony w słońcu – opowiadania olimpijskie” w 2009 roku.
Już we wczesnym dzieciństwie przejawiała talent literacki, zapisując pierwsze pamiętniki i notatniki.

„Miasto bez grzechu” to nie tylko opowieść, która w 2016 roku pozwoliła jej obronić tytuł magistra, ale także historia, która swój początek miała we śnie, a w tej chwili, po przemyślanych poprawkach i rozbudowie tekstu, jest debiutem w karierze pisarskiej autorki.

Chociaż pisarstwo to nie jedyna jej pasja, to jest to droga, którą chce podążać do końca życia.

czytaj całość »
do góry

Wykonane przez Onisoft.pl

2017 Wszelkie prawa zastrzeżone oceanksiazek.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl